Sponsorlu Bağlantılar

Android Sistemlerde Virüs Nasıl Temizlenir?

4.354 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızı etkileyen virüsler olduğu gibi Android işletim sistemleri için’de bu tehlike vardır. Virüsler en çok hangi işletim sistemleri kullanılıyorsa o işletim sistemleri üzerine genel yazılırlar. Bunlardaki amaç bilgisayara sızmak ve dosyalara zarar vermektir yada kişisel bilgileri çalmaktır. Bu konumuzda Android işletim sistemlerinde virüs bulaşan telefon nasıl temizlenir onun hakkında bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

androidde virüs temizleme 

Android telefonlara bulaşan virüs iki yol ile temizleyeceğiz. Bunlardan birincisi Antivirüs yazılımı kurarak diğeri ise Format atarak ,Telefonumuza antivirüs yazılımcıların mobil uygulamalar olarak yayınladığı yazılımları kullana bilirsiniz. Bunlardan Avast Mobil Yazılımı  “http://www.avast.com/free-mobile-security” adresinden indirip kurarak yada Dr.Web http://download.drweb.com/android/” adresinden yazılımı kurarak temizlemek mümkündür. ben örnek olarak bunları verdim internet ortamında aratarak güvenli yazılımları kullana bilirsiniz.

diğeri ise Android Telefonlarımıza format atarak kurtarma , bu konuda telefondaki bilgilerin yedeğini almayı unutmayınız. Kişisel telefon rehberiniz,Notlar,Resim ve Önemli bilgilerinizin yedeğini alınız. Telefon format dediğim burada Fabrika ayarlarına dönmektir bunun için telefon ile birlikte gelen Klavuz yada internet ortamından telefon marka modeline göre öğrenebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

virüs temizleme, virüs silme, virüs kaldırma, nasıl, android, samsung, lg, htc, android işletim sistemi, nasıl silinir, nasıl android

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Android Sistemlerde Virüs Nasıl Temizlenir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. sistem dosyası olarak gözüken virüs var. Avast mobile, avg, dr.web, cm security hepsi ile taradım. Virüs bulunuyor fakat silinemiyor 2 defa format attım durum aynı. virüs silinmiyor sistemde taht kurmuş. Dr.web de tarattığımda “Tehditin etkisizleşltirilmesi için cihazınızda root erişimine ihtiyaç var” . yazıyor nasıl kurtulabilirim fikriniz var mı ? (cihazım tablet)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın