Sponsorlu Bağlantılar

%100 Güvenlik ile Vpn Bağlantısı Nasıl Yapılır?

674 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımda Sizler bir program tanıtımı yapacağım bu işleme başlamadan önce Vpn bağlantı hakkında bilgi vermek istiyorum. ilk önce Vpn tanımı yapmak istiyorum. Vpn açılımı ” Virtual Private Network ” olarak Türkçe karşılığı ise Sanal Özel Ağ olarak adlandırabiliriz. Peki Vpn dediğimiz şey ne işe yarıyor. Vpn büyük firmalarca yada vpn hizmetleri veren şirket aracılığı ile kullanılan bir hizmettir.

Örnek ile açıklayacak olursan Bir bankanın Ana Bilgisayarları Ankara hizmet vermekte , Konya’daki şubesinden Vpn bağlantı yaparak bağlanarak bu sunuculardan bilgi veri almaktadır.  yani Konya’daki bilgisayar sanki Ankara’daki bilgisayarda local’de çalışır gibi çalışmakta şimdi bunda ne var diyeceksiniz bunu uzak masa üstü programları ile yapılabilir diyeceksiniz Vpn ile bir şifreleme yöntemi ile bağlanarak hackler saldırılarından korumak amaçlı özel güvenlik önlemleri alınır.böylece bilgi güvenliği sağlanmış ve yabancı gözlerden korunmuş olur.

Vpn Kısaca tanıttıkdan sonra şimdi Hotspot Shiled adında bir program hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu program ile Sanal ağ üzerinden Vpn bağlantı yaparak işlerinizi kolaylaştırınız. Not : tüm internet trafiği okuyabildiği için Bu programın dikkatli kullanılması gerekmektedir.

http://www.gezginler.net/indir/hotspot-shield.html” adresi üzerinden indirin ve yükleyin. Hotspot Shiled programı kimlik bilgilerinizi,ip adreslerinizi saklayarak güvenlik internet üzerinde dolaşabilirsiniz.internet’e açık alanlarda ( Havaalanı,istasyonlar,Oteller vb.) gibi yerlerde kullandığınız interneti güvenlik altına almış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın