Sponsorlu Bağlantılar

Yazılım ( Software ) Nedir / Ne İşe Yarar ?

2.512 views
Sponsorlu Bağlantılar

İngilizce Software yani Yazılım değişik ve amaçlarına göre  tasarlanmış Elektronik araçlarının birbirleri ile uyumu ve haberleşmesini sağlayan ve kullanılabilirliğini geliştirmeye yaran Aygıt ( makine ) komutlar dır.

Yazılım Çeşitleri Nelerdir ? 

* Aygıt Sürücüleri

* İşletim sistemleri

* Hizmet Programları

Gibi Ana Çeşitlere ayırmak mümkündür.

 

* Aygıt Sürücüleri ; 

Aygıt Sürücüleri ile ilgi yazılımlar  Sistem üzerinde yeni takılan aygıtların stabil çalışabilmesi için Tanıtılmasına sağlıyan Driver dediğimiz sürücüler için yazılmış yazılımlardır. Bu yazılımlar ile Donanımlar tanıtılmış olup rahat performanslı ve stabil düzgün çalışmalarını sağlarlar.

* İşletim Sistemleri ;

Kullanmış olduğumuz Windows İşletim Sistemleri bir Yazılımdır, Bunlara Örnek vererek çoğaltabiliriz , IOS-Android-Pardus-Windows 8 , Gibi Bilgisayar yada Tablet, Telefonlarda kullandığımız Cihazlar ile İnsanlar arasındaki kontrolü sağlayan yazılımlara İşletim sistemleri deriz ve bunlarda birer yazılımlardır.

* Hizmet Programları ;

Hizmet Programları çeşitli ihtiyaçları karşılamak için özel yada genel kullanım amaçlı yazılan kodlamalardır. Örnek verecek olursak Kullanmış olduğumuz İnternet Explorer  yada Muhasebecilerin kullanması için Muhasebe Programları, Yada Resturant da Garsonların kullanmış olduğu El Terminallerindeki Programlar bir Hizmet yazılımlarıdır. Bunlar Örneklerle çoğaltılabilir.

Arama Tags & Etiket;

yazılım nedir, yazılım çeşitleri, yazılım çeşitleri nelerdir, yazılım çeşitleri örnekleri, software nedir, software ne işe yarar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın