Sponsorlu Bağlantılar

Hizliarama.com Yönlendirme Sayfası Nasıl Kaldırılır?

530 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bedava indirdiğiniz ücretsiz yazılımlardan bulaşan bu yönlendirme sayfası sizin ana sayfanızı değiştirerek hizliarama.com sayfasına yönlendirir. Web Tarayıcınızı her açtığınızda bu sayfaya yönlendirmiş şekilde bulursunuz Zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebebiyet verir. Peki Bu sayfa Nasıl kesin bir şekilde kaldırılır.

Bunun için İndireceğiniz AdwCleaner Programını bilgisayarımıza kuralım. Bu programı indirdik den sonra Tüm web Taracılarımızı e çalışan programları sonlandıralım.

Sonra AdwCleaner Programını çalıştıralım Scan Butonu basarak bilgisayarımızı Taratalım.

adwcleaner scanner virus

Karşımıza Bilgisayarımızda Taranmış hizliarama.com ve buna benzer Zararlı Yazılımlar gelecektir Bunları işaretleyerek hepsini işaretleyerek Clean ile temizliyoruz ve bilgisayarımızın yeniden başlaması için resetliyoruz.

adwcleaner scanner

webtarayıcılar

Daha Bilgisayarımızdaki Tarayıcıların Explorer-Google-Mozilla hangisi kullanıyorsak Özellikler Bölümüne girerek htpp://www.hizliarama.com  uzantılarını siliniz

Özellikler kısmına giriyoruz Hedef dosyası uzantısını :

hizliarama temizleme

\Users\casper\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe olacak şekilde düzenleyiniz.

Bu şekilde kurtulacaksınız.

2 – METOD SİLMEK İÇİN

Diğer bir Metod ise Registry kayıtlarına girerek temizlemek olacaktır. Bunun için Aramasayfam.com için Hazırladığım video aynen hizliarama.com  sayfası içinde uyarlayabilirsiniz.

yukarıda uyguladığımız metot ile hızlı arama sayfası bu şekilde kaldırılmaktadır. Regedit kayıtlarına bulaşan bu virüslü zararlı kodlar ile sitelerin tanıtımı yapılmaktadır. bilgisayara yüklediğiniz ücretsiz deneme sürümleri yüklerken çok dikkatli olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın