Sponsorlu Bağlantılar

yazıcı varsayılan olarak nasıl ayarlanır?

1.153 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda bir belgeden, dosyada yazıları kağıda döktürmek, çıktı almak için printer ( yazıcı ) kullanılır, aynı zamanda çevre birimi olarak’da bildiğimiz ve veri çıkışı için kullanılan yazıcılarda varsayılan yazıcı nasıl atanır? konusu üzerinde duracağız. varsayılan yazıcı olarak ata neden yapılmaktadır.? ilk önce bununla ilgili bir kısa bilgi verdikten sonra nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayarda yüklü olarak birden fazla yazıcı kullanıyorsanız ,bilgisayara tanıtılmış , ağ bağlantılı yazıcılar tanıtılmış olabilir siz yazıcıdan her defasında kullanacağınız yazıcı seçmek yerine belirleyeceğiniz ve sürekli kullandığınız yazıcıyı varsayılan olarak atabilirsiniz. Böylece çıktıları almak için yanlış yazıcıya göndermek ve kağıt ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bunun için belirleyeceğiniz bir yazıcıyı varsayılan olarak atamak en mantıklı şey olacaktır.

varsayılan yazıcı olarak atama ;

 

yukarıda kullandığımız örnek fotoğrafta “varsayılan yazıcı olarak ata” nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık, şimdi bilgisayarda kullanılan herhangi bir yazıcıyı sürekli kullanmak için varsayılan olarak atayalım.  Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar adımlarını takip ederek bilgisayarda yüklü yazıları göreceksiniz. ardından seçtiğiniz yazıcı üzerine gelerek fare yardımı ile sağ tuşuna bastığınızda resimde olduğu gibi menüler gelecektir.

burada “varsayılan yazıcı olarak ata” ayarını kullanarak yazıcıyı varsayılan olarak tayin edebilirsiniz. Bu işlem sonrası bir yazıcı çıktılarını seri bir şekilde yazıcılardan çıktı alabilirsiniz. Böylece varsayılan yazıcı tayini nasıl atanır? siz takipçilere anlatmaya çalıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın