Sponsorlu Bağlantılar

Yapıştırılan herhangi bir metinden Word’deki biçimlendirmeyi kaldırın

70 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda herhangi web sitesi veya bir başka belgeden kopyala yapıştır ile yapıştırdığınız metinlerde köprüleme veya yazı renkleri olduğu gibi geçmekte olup bunun nasıl tek seferde kaldırabiliriz yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Bir metin belgesindeki yazılar veya bir sitede paylaşılan yazıları olduğu gibi kopyalayıp Word dosyasına yapıştırdığımızda olduğu gibi tüm biçimleriyle Word geçmektedir. Bunu aşağıda yazı formatını kopyalayarak deneyebilirsiniz.

“Burada bulunan yazımızı daha önce ademocut.com sitesi üzerinden siz takipçilerimizle paylaşmıştık. Renkli bir yazı ve yazıda linki kopyalayarak direk Word dosyasına yapıştırın.”

Yukarıda bir link ve kırmızı yazılı metni kopyalayıp Microsoft Word yapıştırdığınızda olduğu gibi geçmektedir. Fakat siz bunu tüm biçimlendirmeleri kaldırarak düz metne çevirmek istiyorsanız yapılması gereken oldukça basittir.

Yapıştırdığınız metni fare yardımıyla seçiyoruz ardından CTRL Tuşu + Space ( Boşluk Tuşu ) aynı anda basarsanız yazıların biçimlendirmelerini kaldırabilirsiniz.

Bu bir başka Word dosyasından kopyalamak suretiyle aldığınız dosyalar içinde geçerlidir. Böylece normal bir yazı formatına dönüştürmüş oluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Alternatif olarak metni biçimlendirme olmadan yapıştırmak için Microsoft Word’deki “Özel Yapıştır” seçeneğindeki “Metni Tut” seçeneği ile de yapıştırmak mümkündür.

Bu konumuzda Word de yazılarda bulunan biçimlendirmeleri kaldırma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın