Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi Vowifi nasıl açılır

41 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Xiaomi vowifi açma konusunda nasıl yapılır bunu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Konumuza başlamadan önce Vowifi nedir kısaca bununla ilgili önbilgi verdikten sonra bu özelliği nereden, nasıl aktif edilir bununla ilgili olarak konumuzu anlatacağız.

VOWİFİ NEDİR?

Kablosuz lan bağlantısı yani WiFi üzerinden ses, sesle konuşma amacıyla geliştirilmiş IEEEE 802.11 standartlarına göre geniş bant kullanımıdır.

Kısaca açık bir dille anlatmak gerekirse telefonun çekmediği yerde Telefonun bağlı olduğu Wifi üzerinden çağrı alma, arama yapabilme özelliği diyebiliriz. Ses sistemini destekleyen bu özellik ile telefonun çekmedi yerlerde kablosuz ağ üzerinden görüşme yapmanızı sağlamaktadır.

Bu özellik cihazınızı uçak moduna aldığınızda eğer cihazınız wifi ağına bağlı ise yine arama alabileceğiniz için kullanıcılar bu özellikten rahatsız olduğundan çoğu kapatmaktadır. Fakat bizim bu konumuzda Xiaomi vowifi aktif etme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

XİAOMİ VOWİFİ AÇMA

Şimdi Xiaomi vowifi nasıl açılır, aktif edilir bunu anlatacağız. Eğer bodurum katta, çekmeyen bir yerde ve cihazınız kablosuz ağa bağlı ise bu özelliği kullanmak oldukça işe yaramaktadır. Fakat evde rahatsız etmeyin modun da veya uçak moduna aldığınızda aktif ise bu özellik sizi arayanlar ulaşabilecektir.

  • Ayarlar
  • SIM kartlar & mobil ağlar
  • Kullandığınız Operatör ( Turkcell, Vodafone, Turk Telekom ) hattınızın yazılı olduğu kısma dokunuyoruz. ( çift sim kart kullananlar için bu aktif etme işini ayrı ayrı gerçekleştireceksiniz. )
  • Volte Kullan ( aktif et )
  • Wi-Fi kullanarak arama yapın ( aktif edin )

Yukarıda adımları kullanarak Vowifi etkinleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece telefonunuz kablosuz ağı kullandığı sürece ve cihazınızın zayıf sinyalin olduğu yerlerde kaliteli ses kalitesi ile kullanma başlayacaksınız.

Bu konumuzda Xiaomi Vowifi etkinleştirmek için bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın