Mobil

Xiaomi Redmi K30S Format Nasıl Atılır

Xiaomi Redmi K30S Format Nasıl Atılır

Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi Redmi K30S format atma konusunda nasıl format atılır, nasıl sıfırlanır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar bu gibi işletim sistemine sahip cihazlar virüsler, donma, takılma, yavaşlama, ikinci el satışları ve teknik servis öncesi genellikle sıfırlanmaktadır.

Xiaomi Redmi K30S sıfırlama öncesinde telefonun bir yedeğinin alınmasını tavsiye etmekteyiz. Telefon rehberi, yedekleme, video, fotoğrafların mutlaka yedeklenmesi gerekmektedir.

Xiaomi Redmi K30S formatlama işine başlamadan önce cihazın şarjının %50 seviyesinin altında olmadığından emin olunuz. Cihazın içindeki tüm verileri silmeden önce yedekleme ve şarj durumunu kontrol ediniz ve cihazı fabrika ayarına sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz.

 

XİAOMİ REDMİ K30S NASIL SIFIRLANIR

 

Xiaomi Redmi K30S hard reset atma işlemine iki farklı şekilde gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk önce telefonun içindeki menüleri kullanarak gerçekleştireceğiz. Daha sonra telefonun üzerinde format atmak suretiyle cihazı sıfırlayacağız.

Xiaomi Redmi K30S silme işlemini cihazın içinde Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına sıfırla > Sil ile tüm verileri silerek eski ilk gün gibi eski ayarlara geri alabiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz menülerle cihazın içindeki bilgileri sildik şimdi fiziksel tuşları kullanarak fabrika ayarına geri alma işlemini gerçekleştireceğiz.

 

XİAOMİ REDMİ K30S FABRİKA AYARINA GETİRME

Xiaomi Redmi K30S fabrika ayarına döndürmek için telefonun üzerinde bulunan Sesi Açma + Güç tuşu ile işlemi gerçekleştireceğiz.

# Telefonu kapatın

# Telefonun üzerinde Sesi Açma ve Güç Tuşu birlikte basın

# Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun

# Ekrana Logo geldiğinde tuşlara basmayı bırakın.

# Recovery ( Kurtarma Modu )

# Wipe data All / Factory Reset

# Reboot system Now

Menüler arasında geçmek için telefonun sesini kısma tuşu ve güç düğmesini kullanarak menülere gelebilirsiniz. Bu adımlarla Xiaomi Redmi K30S format atmak konusunda ikinci yöntemle de işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Xiaomi Redmi K30S sıfırlama işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu sizlerle paylaşmaya çalıştık. Silme işleminde doğabilecek zararlardan tarafımız sorumlu değildir.

Konuyla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-20252026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL