Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi Note 10 Lite Sar Değeri Nedir

221 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Xiaomi Note 10 Lite Sar Değeri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda Sar Değeri Nedir bununla ilgili olarak anlatımda bulunmuştuk. Bu konumuzda Xiaomi yeni amiral gemisi Note 10 Lite telefonun sar değerleri hakkında bilgi vereceğiz.

Kısaca Sar değeri nedir bununla ilgili kısaca bahsedelim daha sonra Xiaomi Note 10 Lite Sar Değeri ne kadar bununla ilgili merak edilen sorulara cevap verelim.

SAR DEĞERİ NEDİR

Özgül emilim oranı ve özgül soğurma oranı olarak geçen sar değerinde telefonun yaymış olduğu radyo frekans elektromanyetik alana maruz kalındığında vücudun, bedenin soğurulan enerji oran ölçüsüdür.

Sar değeri birimi W/kg olarak geçmektedir. ABD sar değeri sınırları 1.6 W/kg olurken bu değerler Avrupa’da 2 W/kg’dır. Bu değerlerden fazla sar değerine sahip cihazlar insan sağlığı için tehlikelidir.

Bizim bu konumuzda Xiaomi Note 10 Lite sar değeri nedir, ne kadar bununla ilgili olarak hemen bilgi vermeye çalışacağız.

XİAOMİ NOTE 10 LİTE SAR DEĞERLERİ KAÇTIR

Xiaomi Note 10 Lite donanım özelliğine baktığımızda 8 çekirdekli işlemci 2.2 GHX CPU, 6 Gb veya 8 Gb ram, 64 GB dâhili veya 128 GB dâhili kapasite sahip telefonda 5260 mAh kapasiteli pil vardır.

Xiaomi Note 10 Lite radyasyon değerleri Kafa için 1.011 W/Kg ve Vücut için 1.385 W/kg değerleri vardır. Bu değer ABD ve Avrupa standartlarına göre uygundur. Fakat diğer telefonlara göre kıyaslama yapıldığında sar değeri yüksek olduğu için çocuklar için oyun oynamak ya da video izlemek için alınacaksa tavsiye etmemekteyiz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Xiaomi Note 10 Lite sar değeri kaçtır değerler normal midir, sar değeri yüksek midir ve çocuklar için tehlikeli olur mu sorularına cevaplar vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın