Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi 2 Alan Nedir?

43 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanların popüler teknoloji firması Xiaomi telefonların öyle bir özelliği var ki, tek fiziksel cihazda iki farklı cihaz olarak kullanabileceğiniz ikinci alan teknolojisidir.

Bu konumuzda 2. Alan teknoloji nedir bununla ilgili olarak bilmeyenler için bu konuda kullanıcılar için açıklama yapacağız.

Xiaomi gizli özelliklerden olan ikinci alan özelliği, daha önce Android 5.0 Lolipop ile kullanıma sunulmuştu. Bu özellikte aynı telefonda farklı kullanıcılar için oluşturulmuş sanal cihaz ile farklı arka plan ve temaların kullanılmasına izin veriliyordu. Fakat aynı dosya yöneticisi kullandığı için iki ayrı kullanıcı burada bulunan resim, video ve dokümanları görebiliyordu.

Fakat MIUI arayüzüne sahip Xiaomi durum bunlardan biraz daha farklı olarak işlemektedir. İşte Xiaomi farklı da buradan gelmektedir.

Xiaomi 2.alan özelliğinde tek telefonu MIUI hesabıyla giriş yaparak tamamen ikiye bölüyor ve birbirinden farklı olarak çalışmaktadır.

Kullanıcılar birbirleriyle tamamen farklı çalışarak açılan ikinci hesaba geçiş yaparak tamamen ayrı dosyalar başta olmak üzere farklı bir telefon kullanma başlamaktadır.

Gizlilik ilkeleri her iki alan içinde geçerli olmaktadır. Böylece farklı kullanıcılar aynı telefonu kullanarak birbirlerinden ayrı bölümleri kullanabilmektedir ve bir birlerinin dosyalarını, resim, video ve diğer belgelerini görmemektedir. İşyerinde veya aynı evin içinde farklı bir telefon kullanmaya amaçlıyorsanız bu özellik tam size göre diyebiliriz.

XİAOMİ 2. ALAN NASIL AÇILIR

Xiaomi ikinci alan açmak oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken adım oldukça basittir. Ayarlar > Ek Özellikler > İkinci Alan adımlarını girerek yönergeleri takip ederek oluşturacağınız parola ile cihazı sanal olarak iki bölebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bir sonraki konumuzda Xiaomi ikinci alan kapatma, silme konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu konumuzda Xiaomi ikinci alan nedir konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı, sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın