Sponsorlu Bağlantılar

Wp Admin girişi sonrasında 403 hatası çözümü

238 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress kullananlar için 403 hatası çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

WordPress admin paneline yani wp-admin kısmına girmeye çalıştığınız tüm kullanıcı adı ve şifrenizle girdikten sonra veya fazla giriş denemesi sonrasında 403 hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedenleri ve çözümü hakkında aşağıda vereceğimiz ipuçları ile çözüm sağlayacağız.

403 HATASI WORDPRESS

Genel olarak 403 forbidden adıyla bilinen diğer adıyla 403 sorunu genel olarak kullanıcı adı ve şifrenizi yanlış bilmeniz ve fazla giriş denemesi yaptığınız için bir güvenlik sebebiyle sunucu kısıtlaması, hosting kısıtlaması olarak sizi engellemektedir.

Bunun için yapmanız gereken tek şey eğer yönetici siz iseniz sunucu satın aldığınız firma ile görüşerek sizin ip adresi kısıtlamasını kaldırmanız gerekecektir.

Bunun dışında cpanel üzerinden de bu kısıtlamalar kalkmaktadır. Bunun dışında 403 access forbidden nedenleri arasında;

  • WordPress kurulumu esnasında
  • Sitenizle bir sayfa açmaya çalıştığınızda

Yukarıda nedenler arasında da 403 hata mesajı alabilirsiniz. Bunların nedenleri arasına ise şunları söylemek mümkündür.

  • Bozuk htaccess dosyası
  • Eklenti sorunları
  • İzinleri değiştirilmiş dosyalar

Başlıca 403 forbidden sorunu yaşatabilmektedir. Bunun için yapmamız gereken şeylerin başında eklentileri devre dışı bırakmak olacaktır.

Cpanel veya FileZilla programı kullanarak sitenizin kök dosyalarına wp-content > plugins klasörünün adını değiştirerek tüm eklentileri devre dışı bırakın siteye giriş yaptıktan sonra tekrar bu klasörün adını düzeltiniz ve eklentileri tekrar aktifleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Dosya izinlerini kontrol ediniz. Bunun için dosya izinleri hakkında yazılarımızı site içinden arama yerine yazarak bulabilirsiniz.

Ayrıca htaccess dosyasını bilgisayara indirin, yedeğini alın ve bu dosyayı siliniz ardından wordpress admin paneli içinden ayarlar > kalıcı bağlantılar kısmına girerek bir kere bu ayarları kayıt ettiğinizde yeni bir htaccess dosyası oluşacaktır.

Yukarıda adımları deneyerek 403 hata çözümü gerçekleştireceksiniz. Sorun hala devam ediyorsa yorumlar kısmından sorununuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın