Sponsorlu Bağlantılar

Worpress Tema ismi nasıl bulunur?

816 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuz’da genel’de WordPress ile ilgili uğraşanlar , site hazırlayanlar , site ilgili bilgi toplayanlar için WordPress Thema ismi nasıl öğrenilir bununla ilgili olarak pratik bilgi vereceğim. Bu konuya başlamadan önce WordPress nedir bununla ilgili olarak kısa bir ön bilgi vermek istiyorum.

WordPress Tema ismi Öğrenme ;

wordpress püf noktaları

WordPress Nedir?

GPL lisanslı , Açık kaynak kodlu olarak kullanılan , Php ve Sql tabanlı kullanılan kişisel yazıları yayınlamak için kullanılan sistemdir.

WordPress ile hazır bir site gibi , Temalar , Eklentiler kullanarak yazılarınızı yayınlayabilir , sitenize görsellikler katabilirsiniz. Professionel bir çalışma gerektirmeyen ama kullandıkça bu işe çabucak öğrenebileceğiniz bir sistem olarak diyebiliriz.

Siteler arasında gezinirken kendinize yeni bir tema arayabilir veya kuracağınız bir WordPress sitesi için kullanışlı bir tema arayabilirsiniz , Bu temalar ücretsiz olabileceği gibi ücretli temalarda kullanabilirsiniz.

Bu artık bir sektör olmuştur , Ücret karşılığında hazır tema satın alabilirsiniz. İnternet üzerinde hoşunuza giden bir Thema gördünüz ve merak ettiğiniz acaba bu hangi tema’yı kullanıyor ?

WordPress kullanılan Thema ( Tema ) ismini nasıl buluruz?

Hoşuna giden WordPress ile hazırlanmış bir Site üzerinde Ctrl + U tuşlarına birlikte basıyoruz.

wordpress tema ismi

ayrı bir sayfa’da kodlamalar çıkacak burada Tekrar Ctrl + F tuşlarına basıyoruz ve arama kutusuna style.css yazarak aratıyoruz ve yukarıda örnek resimde olduğu gibi Themes/ kısmındaki Newsmag bu sitenin tema ismidir. Wordpress eklentileri ve bazı kodlar ile tema isimlerini gizlenebilir ayrıca , themes dosyası ismi değiştirilerek kullanılan tema ismi’de gizlenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın