Sponsorlu Bağlantılar

wordpress üyelere otomatik mail gönderme

1.104 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress tabanlı web site sahiplerine, blog sayfası olanlara yeni üyelere veya sitenizde bir konu paylaşıldığında wordpress üyelere mail gönderme ile bilgilendirme e-postası gönderme ile ilgili bilgi vereceğiz.

WordPress tabanlı bir blog sayfanız, web site sahibiniz sitenize üye, abone olanlara günlük e-bülten tarzı girdiğiniz konuları paylaşım yaparak hem sizi takip eden kullanıcılara bilgi verebilir aynı zamanda sitenize bir ziyaretçi hiti çekebilirsiniz.

Aboneleri mail yolu konu içeriklerini link olarak bilgilendirme yapabilmek için otomatik mail atan , e-posta gönderen yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle wordpress üyelere mail gönderme için en iyi otomatik bildirim için eklentilere ihtiyaç duyulur. Bizde bu nedenle en çok kullanılan bu eklentileri sizler için topladık, derledik.

wordpress abonelere mail gönderme eklentisi ;

  • Benimde kendi sitemde kullandığım bülten bildirimi yapan FeedBurner yazılımıdır. Bu yazılım ile sitenize mail adresi ile abone olanlara girdiğiniz konuları size belirleyeceğiniz zamanlarda periyodik olarak bilgi mail atan bir Google tarafından geliştirilmiş bir platform’dur. Bunun için üyelik gerektirecektir. “http://feedburner.google.com/” adresi üzerinden üye olabilir ve sitenize ekleyeceğiniz kodları alabilirsiniz. RSS okuyucu mantığı ile çalışmaktadır ve abonelere otomatik olarak sitenizde paylaşılan makaleleri paylaşmaktadır.
  • Newsletter Bu eklenti ile sitenizde yayınladığınız tüm içerikleri bülten olarak abonelere gönderen bir eklentidir. “https://wordpress.org/plugins/newsletter/” adresi üzerinden indirme işlemini ve detayları alabilirsiniz.
  • ALO EasyMail Newsletter buda farklı bir eklentidir. Site içeriklerini üyelere otomatik e-posta olarak gönderebilecek farklı bir plugins eklentisidir. “https://wordpress.org/plugins/alo-easymail/” link adresinden detaylı bilgilere ve indirme adresini bulabilirsiniz.

Sizinde wordpress tabanlı kullandığınız web sitesi, blog sayfanızda kullanabileceğiniz wordpress abonelerine otomatik mail gönderme yazılımı arıyorsanız üçünden birini kullanabilirsiniz. Bunlar arasında tavsiye edeceğim FreedBurner dir. Ayrıca buraya abone olarak alacağınız kod içeriğini düzenlemesini yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın