Sponsorlu Bağlantılar

WordPress sözdizimi { Syntax } hatası ve çözümü

171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WordPress hatalarından biri olan sözdizimi hatası veya diğer adı ile  Error sorunu hakkında siz takipçilerimize ve bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar için çözüm önerileri sunmaya çalışacağız.

İnternette çoğu sitelerin alt yapısı wordpress olarak kullanılmaktadır. Bu alt yapıyı kullanan sitelerde bazen hatalar yaşanabilmektedir. Bu hatalardan biride sözdizimi hatası olarak sizlere söyleyebiliriz.

WORDPRESS SÖZDİZİMİ HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Bu hatalar genelde tema güncellemesi, eklenti güncellemesi sonrasında kaynaklı olarak yaşanan problemler nedeniyle karşınıza çıkmaktadır. Bizde wordpress sözdizimi sorunu için sizlere aşağıda vereceğimiz çözüm yolları ile hata nasıl çözülür? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bunun için ilk önce tavsiye edeceğimiz şey WordPress bir yedeğini mutlaka almamız gerekiyor. Eklenti ve tema güncellemeleri öncesinde My WP Backup ve buna benzer yedekleme eklentileri ile yedekleyiniz.

Bu hatalarda genelde php ayrıştırma hatasının nereden kaynaklı olduğu yazmaktadır. Bu hatayı bu php dosyası üzerinden düzenleyerek çözümleyebilirsiniz.

Hatanın kaynağı tema ve eklenti dosyalarından kaynaklı olmaktadır. Eğer hata kaynağının nereden olduğunu bilmiyorsanız ekrana baktığınızda saten yazacaktır.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hatanın “functions.php” dosyası kaynaklı olduğu görebilirsiniz. Şimdi bu sorun nasıl çözülür?

WORDPRESS SYNTAX ERROR ÇÖZÜMÜ

Yukarıda örnek resim üzerinden giderek ftp programı { FileZilla } ile sitenin kök dosyasına bağlanarak functions.php dosyasında olan en son değişiklikleri düzenlemeniz gerekmektedir.

Bu hatalı dosyayı notpad++ ile açtıktan sonra 230 satırda oluşan kodlama hatasını çözümlemek gerekmektedir. Yukarıda saten on line 230 dediğinde hatanın hangi satırdan kaynaklı olduğunu görülmektedir. Bu satırı yanlış girilmiş, eksik giriş kodlama varsa bunu net üzerinden öğrenerek düzenleme ile sözdizimi hatası wordpress üzerinden gidermeye çalışınız.

Yukarıda konumuzda wordpress sözdizimi hatası nasıl çözülür? Bunu sizlere anlatmaya çalıştık. Bu konuyla akalı olarak sorunuz için sayfamızın altında yorumlar kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın