Sponsorlu Bağlantılar

WordPress resim upload { yükleme } sorunu ve çözümü

236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress resim yükleme hatası ve bununla ilgili olarak bu sorun nasıl çözülür? Bunu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Yazı içine veya ortam üzerinden resim yükleme yapmaya çalışırken “yüklenemedi” hatası alıyor olabilirsiniz. Bizim bu konumuzda bu yaşanan problemi hangi yöntemlerle çözmeye çalışacağımızı adım adım anlatacağız.

WordPress host transferi veya farklı dizin yanlışları nedeniyle oluşan hatalar nedeniyle resim klasörüne yükleme yapılamamaktadır. Aşağı adımları takip ederek bu resim yükleme hatası çözüm sağlayacağız.

WP RESİM YÜKLEME HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

WordPress içinde resimlerin yüklendiği upload klasörünün izin ayarlarını tekrar kontrol etmek gerekmektedir. Bu dosyanın CHMOD ayarları bozulmuş olabileceği için bu ayarları değiştirmek gerekebilir.

WordPress içinde wp-content/uploads klasörünün izinlerini kontrol ve değiştirmek için wordpress dosya izinleri nasıl değiştirilir yazımızı okuyarak bu dosyanın izinlerini CHMOD 777 olarak ayarlayın.

Bu ayarları kontrol ederek değiştirin böylece resim yükleme izinlerini tekrar vermiş olacaksınız. Diğer bir çözüm yolu yöntemi olan upload limiti yükseltme olacaktır.

UPLOAD KLASÖR YÜKLEME LİMİTİ DEĞİŞTİRME

WordPress upload etme limiti değiştirmek suretiyle resim boyutunda olan kısıtlamayı değiştirebilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz kodları php.ini dosyası içine kayıt ederek yükleme sınırını kaldırmanız olacaktır.

upload_max_filesize = 25M

post_max_size = 13M

memory_limit = 15M

php.ini dosyası kök dosya içinde yer almaktadır. Bu adımlarla yapacağınız işlemlerle wp upload limiti kaldırma ve yükleme sorunu çözümleyeceksiniz.

Bunun yanında satın aldığınız hosting disk kotoası dolmuşta olabilir, bu kotayı wm üzerinden kontrol edebilir veya müşteri hizmetleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda wordpress resim yükleme problemi nasıl çözülür? Bunu yazımızda sizlere vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın