Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Login ( Giriş ) Sayfa Logo’sunu Değiştirme

1.022 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda WordPress Giriş Sayfası yani Admin Paneli için Login olduğunuz sayfanın logosunu nasıl değiştire biliriz bunun hakkında ipucu vereceğim. Aslında bu konu tamamen görsellik ile ilgilidir ve sadece Login siz olacağınız için o kadarda önemsiz olabilir yalnız şöyle bir konu eğer aboneleriniz yada wordpress sayfanızda yazarlık yapanlar var ise bu bir istina olabilir .

wordpres giriş sayfası

Giriş panelinde varsayılan olarak WordPress Kendi Logosu gelmektedir. Biz bunu kendi logomuz ile değiştirmek için İlk önce Kullanıcı ve Parolamız ile giriş yapıyoruz.

Görünüm > Düzenleyici > sağ sekmede olan functions.php ayarlarını buluyoruz.

wordpress giriş logosunu değiştirme

 

Aşağıdaki Pencereyi büyüterek kodları functions.php içerisine Ekliyoruz.

[toggle title=””]

function custom_loginlogo() {

echo '<style type="text/css">
h1 a {background-image: url('.get_bloginfo('template_directory').'/image/login-logo.png) !important; }
</style>';
}
add_action('login_head', 'custom_loginlogo');

[/toggle]

Kendinize ait logonuzu ftp attık dan sonra kendi logonuzun adını login-logo.png adı ile değiştirerek kayıt ediniz.Daha sonra Tekrar çıkış ve giriş yaparak kontrol ediniz.

Diğer Bir logo Değiştirme Yöntemi ise Logonuzun adını login-logo.png yaparak logo uzantısını PNG olduğuna dikkat ederek ftp ile wp-admin/images klasörü içerisine attığınızda giriş panelinizin resmi değişecektir. Yanlız bunda şöyle bir durum var WordPress güncellemesinde logo eski durumuna geri dönecektir.

Tags – Etiketler ;

WordPress Giriş paneli , WordPress Login panel , Logo değiştirme , WordPress Giriş Panel logosunu değiştirme , WordPress Admin panel resmini değiştirme

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın