Sponsorlu Bağlantılar

WordPress de Log kaydı açma

121 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilerimize WordPress alt yapısını kullanan webmasterler için hata kayıtlarının tutulduğu log kayıtlarını tutmak için vereceğimiz kodlarla kendi sitenizde bu kayıtları tutabileceğiniz güzel ipuçlarını paylaşacağız.

Bilindiği gibi internette yayınlanmış web siteniz varsa zaman zaman bu sitelerde yaşanan sorunların nereden kaynaklandığını tespit etmek için, aynen bilgisayarlarda da tutulan log kayıtları ile hatanın kaynağının nereden kaldığını öğrenebilirsiniz.

Bu nedenle wp-config.php dosyasına yerleştireceğimiz küçük bir kod ile bu işi kolaylıkla çözebileceksiniz.

WORDPRESS LOG KAYITLARI

Bunun için herhangi bir kaydın tutulmadığını fakat özel eklentilerle log kayıtlarının tutulabileceğini de hatırlatarak şimdi kayıtların tutulabilmesi için aşağıda kodları wp-config.php dosyasına yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cpanel üzerinden dosya düzenleyici veya notepad++ programı ile wp-config.php dosyasını düzenliyoruz.

define(‘WP_DEBUG’, false);

Bu dosyayı ALT+F ara bul tuşu ile arama yerine yazarak buluyoruz ve bu kodlarının hemen altında ise;

@ini_set(‘log_errors’,’On’);

@ini_set(‘display_errors’,’Off’);

@ini_set(‘error_log’,’phperrors.log’); // path to server-writable log file

Yukarıda kodları yapıştırıyoruz ve kayıt ediyoruz. Böylece wordpress log kayıtlarını tutmak için bu kodları yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Bu wordpress log kayıtları nerede tutulur? Bu kayıtlar “phperrors.log” olarak tutulacaktır. Yukarıda sizlere verdiğimiz konumuzla wordpress log kayıtları nasıl tutulur konusunda sizlere bu yazımızda destek vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize iletebilirsiniz veya bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tüm konuyla alakalı sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın