Sponsorlu Bağlantılar

word ve excel belgeleri etiketleme

447 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Word dosyası veya excel dosyalarını etiketleme ile ilgili olarak nasıl yapılır? Konusunda ayrıca etiketlemenin faydası nedir ne işe yarar bunu sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayara onlarca yüzlerce doküman indiriyor olabilirsiniz bu belge veya dosyaları bilgisayarda kolayca arayıp bulmak için bir anahtar kelime kullanmak gerekebilir.

Buna örnek size okuldan verilen ödeviniz için onlarca dosya arasında “bilgisayar” ile ilgili hazırladığınız dosyaya bilgisayar da arama yaparak kolayca bulup düzenlemesini, derlemesini yapabilirsiniz. Bunun için bu tür dosyaları etiketleme yaparak kolayca bulabilirsiniz.

Kısaca bilgisayarda etiketleme yaptığınız dosyalara bulmak için kullanabileceğiniz bir özellik diyebiliriz. Bu Word dosyası etiketleme ya da excel dosya etiketleme nasıl yapılır? Bunun için sizlere aşağıda adımları uygulamak suretiyle bu belgeleri kolayca etiketlemeye başlayabilirsiniz.

Word ve Excel dosyalar nasıl etiketlenir?

Bu dosyaları etiketlemek için aşağıda örnek resim de olduğu gibi kullanarak etiketleme yapabilirsiniz.

Dosya > Bilgi > Başlık, etiketler, açıklama kısmını bilgileri girerek doldurun. Böylece dosyaları etiketleme yaparak bilgisayarda kolay şeklide bulabilirsiniz.

YOUTUBE VİDEO

Yukarıda excel dosya etiketleme,  word dosyası etiket konusunda bu adımların nasıl yapıldığına dair ipuçları, bilgiler vermeye çalıştık.

DAİLYMONTİON VİDEO

Sizlerin de bu konuda soruları olursa soru & cevap sayfamızdan veya yorumlar kısmından sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın