Sponsorlu Bağlantılar

Word dosyasında resimleri tek seferde silme

273 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Office Word kullananlar için pratik şekilde kullanmak isteyenler için Word dosyasında bulunan görsel resimleri tek seferde nasıl kaldırılır bunu yazımızda anlatacağız.

Okulda, işyerinde yazı yazabilmek ve yazdığınız bu yazıları görsel resimlerle süsleyerek sunum yapabilirsiniz.

Bende kendi sitemde yazı yazıları ilk önce Word de yazar, düzenler, görsel resimleri bunun üzerinde nereye yerleştireceğimi tasarlarım. Daha sonra bu örnek üzerinden siteme aktarmaktayım.

Bazen de tanıtım yazılarını gönderen arkadaşlar yazıların içinde resimleriyle birlikte yollamaktadır. Bu resimleri tek tek silerek yazıları özgünlük taraması yapıyorum. Bu nedenle sizin de kendinize göre farklı sebeplerden doları Word içinde resimleri tek seferde kaldırmak silmek için sizlere güzel ve işe yarar bilgi vereceğiz.

WORD İÇİNDEKİ RESİMLERİ TOPLUCA SİLME

Word dosyasının içinde bulunduğu resimleri tek seferde toplu halde kaldırmak için BUL ve DEĞİŞTİR yöntemini kullanacağız.

Bunun için CTRL + F tuşlarına basarak Belge ara menüsü açılacaktır. Buradan Değiştir menüsüne gireceğiz.

Aranan yerine ^g komutunu yazıyoruz “Yeni değer” kısmını boş bırakıyoruz. Ardından Tümünü değiştir düğmesine bastığımızda Word içinde tüm resimleri tek seferde silmiş oluyoruz. Bunu birde size videoda nasıl yapılır, nasıl yapılmış anlatacağız.

VİDEO ANLATIM;

Daha iyi anlaşılması adına birde sizler bunu video anlatım ile nasıl yapıldığını yazımızda ve videomuzda görebilirsiniz.

Bu konumuzda Word içinde resimleri tek seferde silmek konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025 -2026

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın