Sponsorlu Bağlantılar

Word de varsayın yazı tipini ayarlama

140 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Word de varsayılan yazı tipini farklı bir yazı tipiyle değiştirme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Yazı yazma programı olan Word de Calibri yazı fontu varsayılan olarak kullanılmaktadır. Başlangıçta farklı bir yazı tipiyle kullanmaya başlayacaksanız bunu değiştirmeniz mümkündür.

Ayarlayacağınız varsayılan yazı fontu ile siz değiştirene kadar bu yazı modelini kullanabilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizlere Word varsayılan yazı fontunu değiştirmek konusunda siz takipçilerimize ve merak eden kullanıcılara bilgi vereceğiz.

WORD VARSAYILAN YAZI TİPİNİ DEĞİŞTİRME

Burada yazı karakterini varsayılan ( default ) olarak ayarlamak için hızlı kısayol tuşu olan CTRL + U tuşlarına basıyoruz.

Yazı tipini seçiyoruz ve varsayılan butona bastığımızda artık Word de sürekli olarak bu yazı tipini kullanacağız.

Oldukça basit olan bu adımla sevdiğiniz ve her defasında ayarlamak durumunda kaldığınız yazı tipini değiştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bununla birlikte yazı tipini değiştirebileceğiniz gibi ayrıca yazı boyutunu, yazı tipi sitilini de ayarlayabilirsiniz.

Bu konumuzda Word varsayılan yazı tipi nasıl değişir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın