Excel

Word de üstü çizili yazı yazmak

Word de üstü çizili yazı yazmak

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Word de üstü çizili yazı nasıl yazılır bunu konumuzda vermeye çalışacağız.

İlanlarda, yazdığınız metinlerde bir şeyi vurgulamak istediğinizde yazılarınızın altını veya ortadan üstü çizgili bir şekilde vurgulayabilirsiniz. Sizde Word de üstü çizili yazı kullanmak isterseniz bunu nereden ve nasıl yapılacağını hemen devamında bulacaksınız.

WORD DE ÜSTÜ ÇİZİLİ YAZI NASIL YAPILIR

Word de üstü çizili yazı yazmak için ribbon çubuğunda Giriş kısmında hızlı erişim ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Üstünü çizili olarak işaretlediğiniz yazı fare ile seçiyoruz seçili iken 1 numara gördüğünüz üstü çizili abc işaretine bastığınızda seçili yazıların üstü çizili olarak görülecektir.

2 numaralı görünen küçük ok işaretli sekmeye bastığınızda bu sefer farklı bir pencere açılacaktır. Burada aşağıda görünen pencere açılacaktır.

Yazı efektlerden üstü çizili, üstü çift çizgili, üst simge, alt simge, küçük büyük, tümü büyük ve gizli efektifler kullanabilirsiniz.

Bunun dışında yazı boyutlarını da buradan belirleyebilirsiniz. Bu konumuzda Word metin efektleri konusunda üstü çizili yazılar nasıl yazılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL