Sponsorlu Bağlantılar

Windows Xp Alternatif İşletim Sistemi Linux Mint Kullanın

830 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Windows Xp işletim sistem desteğini 8 Nisan 2014 tarih de  durdurdu, peki bu desteğini durması ne anlama gelmekte ?  Bundan sonra bilgisayarınız çalışacak kullana bilirsiniz ama güvenlik güncellemeleri olmayacağı için korumasız hale gelecek virüslerden etkilenebilecektir.  Konu hakkında geniş bilgiyi http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/end-support-help  link’den edine bilirsiniz . Genelde Virüs yazan bilgisayar korsanları virüsleri Windows işletim sistemlerine göre yazdıkları için Diğer işletim sistemi olan Linux bunlardan pek etkilenmemektedir.

Bu yüzden Sizlere Linux Mint kullanmanızı tavsiye edebilirim bu yazılım tamamen Ücretsiz olduğu gibi Performans bakımından hızlı , güvenilir bir alternatif işletim sistemi olarak kullana bilirsiniz.

 

 

2006 yılında oluşturulan Linux Mint dağıtımı kullanıcı dostudur. Sıfır maliyetli, ücretsiz desteği, açık kaynaklı, kolaylıkla özelleştirilebilmesi, hızlı, güvenli ve hiç bir antivirüs, spyware gibi koruma sistemine ihtiyaç duymaması, multimedya desteği, kullanıcıların kendi fikirlerini Linux Mint’in geliştirmek ve iyileştirmek için kullanabileceği, Debian ve Ubuntu tabanlı yaklaşık 30.000 paketi, benzersiz güncelleme yöneticisini, Linux mimarisinin sağlamlığını muhafazakar bir yaklaşım göstererek bir araya toplamaktadır. Kaynak ve İndirme Buradan ( http://www.linuxmint.net.tr/

Sizler için Kısa Tanıtım Video izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz

Linux nasıl kurulur? konusunda http://goo.gl/oVDnkx adresi üzerinden yardım alabilirsiniz, böylece kurulumu gerçekleştirerek sistemi kurmuş olacaksınız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın