Sponsorlu Bağlantılar

Windows Otomatik Logon Olma

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızı açtığınızda istediğiniz Kullanıcı hesabı otomatik olarak şifre girmeden açabilirsiniz. Bilgisayarınızda Admin yöneticisiniz yada ev kullanıcısını misafir kullanıcı yada çocuklarınız için bilgisayarınızı açtıklarında direk olarak istediğiniz oturumu açtırabilirsiniz.

Peki Bu Nasıl olur ?

Sizlere hazırladığım video izlemeden bir ön bilgi vermek istiyorum , Bilgisayarınızın  Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz bu pencereye control userpasswords2 komutu yazalım.

 

Daha Sonra açılan penceremizde   kullanıcılar gelecektir  Hangi kullanıcın otomatik oturumu açmak istiyorsak üzerine geliyoruz ve Kırmızı işaretli olan yerdeki işareti kaldırıyoruz ve tamam diyoruz.

 

Bu işareti kaldırdık dan sonra tamam dediğimizde  şifre bölümü gelecektir ve buraya şifre girdik den sonra tamam diyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz .

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattık dan sonra bilgisayarımız istediğimiz kullanıcıya otomatik logon olacaktır.

 

Windows Otomatik Kendiliğinden Kullanıcı Oturumu Nasıl Açılır?

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 ve diğer sürümlerde giriş şifrenizi  kullanarak hazırladığınız ayarlar ile otomatik login olmayı aktif ederek Bilgisayarı her açtığınızda kendiliğinden otomatik oturum açılacaktır. Bilgisayar kullanıcı oturumu otomatik olarak kendiliğinden açılacak olması güvenlik açığı yaratacağını buradan belirtelim. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın