Sponsorlu Bağlantılar

klavye numlock tuşu sürekli açık kalsın

6.703 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızı Her açtığınızda Numlock tuşu kapalı olur sizde Numlock Tuşuna basarak tuş takımını kullanmaya başlarsınız.peki bilgisayarımızı her açtığımızda Numlock tuşunun aktif hale gelmesini ister misiniz? Bunun için Bios’dan bir kaç ayar yapmamız gerekmektedir. 

Bunun için Bilgisayarımızı Yeniden başlatıyoruz  bilgisayarımız setup yani bios ayarlarına giriyoruz bunun için anakart modellerine göre değişkenlik sağlamaktadır. ( Delete – F6 tuşları gibi ) Daha Keyboard ayarlarında > Numlock Off- On kısmından açık duruma getirebilirsiniz. Sizler için Hazırladığım Video izleyebilirsiniz. numlock tuşu otomatik açma konulu aşağıdaki video ile nasıl yapılır? konusu işlenmiştir. 

 

NumLock Tuşu Otomatik Olarak Açma


Bilgisayarı açtıktan sonra klavyede numaraları kullanmak için numlock tuşuna basılması gerekiyor, bu her defasında bilgisayar yeniden başladığında basılması zamanla can sıkabilir , o yüzden bios ayarı üzerinden yapacağınız küçük bir ayar ile numlock otomatik açılacak sizde uğraşmayacaksınız. Hızlı bilgisayar kullananlar için bir nebze’de olsa işe yaracak gibi duruyor.

Arama Tags & Etiket;

numlock tuşu otomatik açma, numlock tuşu sürekli açık kalsın , numlock tuşu devamlı açık kalsın , numlock tuşu nasıl aktif edilir , numlock aktif etme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

klavye numlock tuşu sürekli açık kalsın (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın