Sponsorlu Bağlantılar

Windows media player görev çubuğuna ekleme

748 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10’da media player diğer pencerelerin üstüne tutturma konusunda veya diğer eski Media Player sürümünde olduğu gibi görev çubuğuna ekleme konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Windows Media Player oynatıcı ile albümlerinizi, müziklerinizi dinleyebilir, url adresi sayesinde TV programlarına kadar izleme olanağı sunmaktadır.

Windows işletim sisteminde çalışırken diğer pençelerin, web sayfası, program pencereleri vb. bu tür sayfaların üstünde tutarak izleme imkanı sunabileceğiniz bir ayarın olduğunu biliyor musunuz?

Diğer eski işletim sistemlerinde Windows 7 ve öncesinde görev çubuğuna tutturmak, görev çubuğuna eklemek aslında çörev çubuğu üzerinde farenin sağ tuşuna basarak “Araç Çubukları” kısmından Windows görev çubuğu iliştirebilirdiniz.

Fakat Windows 10’da yeni sürüm kullanan Windows Media Player için bu farklıdır. Windows Media Player uygulaması üzerinden bu ayarı artık kendiniz yapılandırabilirsiniz.

WİNDOWS MEDİA PLAYER ÜSTTE TUTTURMA

Windows 1o ‘da masaüstünde açık tüm pençelerin üstünde Media Player oynatmak isterseniz bu programın Ayarlar > Seçenekler kısmına giriyoruz.

Windows media player görev çubuğunda çalıştırma işleminde “Yürütücü” kısmında “Şimdi Yürütülüyor’u diğer pencelerin üstünde tut” kısmını işaretleyin böylece istediğiniz yere farenizle çekerek çalıştırabileceksiniz.

Görev çubuğunda media playeri çalıştırmak artık yeni sürümlerde mevcut olmadığı için sadece pencerelerin üstünde tutuyorsunuz ve görev çubuğunda çalıştırmak için bir sınırlandırma yok istediğiniz alanda görüntüleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın