Sponsorlu Bağlantılar

Windows İşletim Sistemi Lisans Sorgulama Nasıl Yapılır

27.297 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İşletim Sisteminde Lisans Sorgulaması yapmak için bir komut var bu komutlar ile Windows İşletim Sisteminin Lisansını sorgulayabiliriz.  Windows Lisans Kodunu Öğrenmek için Windows Script Host komutundan yararlanabiliriz. Bunun Win + R Tuşları ile Çalıştır Penceresini Açıyoruz ;

 

Windows Lisans Temel Bilgilerini Öğrenmek için ;

slmgr.vbs -dli  komutunu çalıştır penceresine yazmanız yeterli olacaktır.

Windows Lisans Detaylı Bilgileri Öğrenmek için ;

slmgr.vbs -dlv komutunu Çalıştır penceresine yazarak çalıştırınız.

Windows Lisans Geçerlilik Süresini Öğrenmek için :

slmgr.vbs -xpr komutunu yazarak Öğrenebilirsiniz.

Windows Lisans Tüm Bilgileri Öğrenmek için ;

slmgr.vbs  komutunu yazarak Öğrenebilirsiniz.

 

Yukarıda Koyu yazılı script kodlarını Windows Lisanslarını nasıl öğreneceğiniz hakkında küçük ipuçları verilmiştir. Bu kodlar Windows Xp – Windows Vista – Windows 7 – Windows 8 İşletim Sistemlerinde lisansları öğrenmek için kullanabileceğiniz komutlar dır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows İşletim Sistemi Lisans Sorgulama Nasıl Yapılır (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. 17.03.2015 tarihinde lenovo z50 laptop aldım bırtane. windows 8 işletim sistemi yüklü idi. format attırdım ve 7 yüklediler. bilgisayar satıcısı bır tanıdıgım bana; bilgisayar ilk geldıgınde ıcınde yuklu olan windowsun orjınal oldugunu ve 7 yuklenırkende tum lısans bılgılerının sılındıgını, bunuda satıcı fırmadan belkı bı ıhtımal alabılecegımı soyledi. aslında lenovonun kendı sıtesınden kurtarma/format/güncelleme gıbı ıslemlerı bu lısansım sayesınde yükleyebilecegımı belırttı.

    format atan yerde boyle bırseyın olmadıgını windows 7 nin 8 den daha iyi ve sorunsuz oldugunu soyledı.

    bilgisayarım uzun kullanımlarda donuyor ve aslında tam oyun bılgısayarı oldugu halde oyunlarda kasıyor.ekranda kaymalar oluyor ( 2 sayfa/dosya acıkken hareket ettırdıgımde arkadan gölgesi geliyormuş gibi oluyor)

    bilgilendirme şansınız olur ıse cok sevınırım. kolay gelsin.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın