Sponsorlu Bağlantılar

Windows Güvenlik duvarının yedeğini oluşturma

378 views
Sponsorlu Bağlantılar

Güvenlik duvarı diğer adıyla FireWall ( ateş duvarı ) bilgisayarda ağınızda gelen ve giden paket trafiği kontrol etmek kontrol eden donanım tabanlı ağ güvenliğidir.

Bilgisayarda oluşturduğunuz güvenlik duvarı yapılandırmasıyla gelen giden ağ paketi kontrol ederek bilgisayara gelebilecek sızmaları, ağ bağlantı portlarını engellemek veya izinler vermek için kullanılan kural kümesidir.

Pc’de yapılandırdığımız güvenlik duvarı ayarlarını yedeklemek ve format attıktan sonra ya da yeni işletim sistemine bu yedeği tekrar yüklemek isterseniz bizde bu konuda güvenlik duvarı yedeği nasıl alınır? Konusunda sizlere yardımcı olmak üzere bu konumuzu yazmaya çalışacağız.

GÜVENLİK DUVARI NASIL YEDEKLENİR

Bilgisayarda yapılandırdığınız güvenlik duvarının yedeğini almak için aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek adım adım güvenlik duvarı yedeklemesini gerçekleştireceğiz.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski işletim sistemlerinde güvenlik duvarı backup alma için şu sırayı takip ederek almaya çalışacağız.

  • Bilgisayarım
  • Denetim masası
  • Windows Defender Güvenlik Duvarı
  • Gelişmiş Ayarlar

Güvenlik duvarını yedekleme için “Gelişmiş ayarlar” kısmından giriyoruz. Açılacak yeni gelişmiş ayarların olduğu panelde karşımıza çıkacaktır.

Yukarıda panel üst kısmında “Eylem” yazan kısma giriyoruz. Burada eylem menüsünden sonra “İlke Ver..” yazan kısma giriyoruz ve yapılandırılmış güvenlik duvarı ayarlarını dışa aktarmak için dışa aktaracağız.

Güvenlik duvarı yedeği almak için “Dosya adı” kendimiz anlayacağımız bir şekilde isimlendiriyoruz ve verdiğimiz isim .wfw uzantılı dosya olarak istediğimiz depolama alanına, masaüstüne kayıt ederek yedeklemesini almış oluyoruz.

YOUTUBE VİDEO

DAİLYMONTİON VİDEO :

Güvenlik duvarı yedeğini geri yüklemek yani restore etmekte aynıdır. Bu sefer işlem tam tersine dönüyor İlke Al işlemi ile dışa aktardığımız verileri tekrar içe aktarmak suretiyle yedeğini geriye yüklemiş olarak aldığınız eski ayarların olduğu .wfw dosyayı yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda konumuzda güvenlik duvarı için oluşturulmuş ilke ayarlarının yedeğini almak, imajın ve bu alınan yedeğin nasıl geri yüklenir konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Bu konuyla alakalı olarak sorular için sayfamızın hemen altında bulunun yorumlar kısmından ve soru & cevap sayfamızdan tarafımıza soruları gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın