Windows 11

Windows 11 Yapı Numarasını Kontrol Etme

Windows 11 Yapı Numarasını Kontrol Etme

Windows işletim sisteminde oyunlar, programlar veya yükleyeceğimiz yazılımlar, donanımlar nedeniyle Windows 11 sürümünü kontrol etmeyi düşünebilirsiniz.

Windows 11 masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda işletim sistemi sürümünü kontrol etmek oldukça kolaydır. Bunları birkaç dos komutu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde Windows 11 yapı numarasını kontrol etmek sürümünü öğrenmek için aşağıda vereceğimiz adımlarla kendi bilgisayarınızda kontrol edebilirsiniz.

WİNDOWS 11 YAPI NUMARASINI CHECKING ETMEK

Windows 11 sürümü nedir, nasıl öğrenilir bunun için yapılması gereken işlem şu şekildedir.

Windows Tuşu + R Harfine birlikte basınız. Bu işlem sonrasında “Çalıştır” penceresi açılacaktır. Bu pencereye “Winver” komutunu yazınız.

Burada sizin bilgisayarınıza ait sürüm bilgilerini görmeniz, listelemeniz mümkündür. Böylece bilgisayarınıza yükleyeceğiniz herhangi bir yazılım için kontrol edebilir destekleyip, desteklemediğini kontrol edebilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 11 mimarisi nasıl kontrol edilir, sürümü nasıl kontrol edilir hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL