Windows 11

Windows 11 Ekran Yönünü Döndürme Ayarı Nerede

Windows 11 Ekran Yönünü Döndürme Ayarı Nerede

Merhabalar, bu yazımızda Windows 11 işletim sistemli cihazlarda ekran yönünü çevirme, ekran yönünü döndürme konusunda bilgi vereceğiz. Bilgisayar, Tablet gibi Windows 11 işletim sistemli cihazlarda ekran yönü nasıl döndürülür konusunda yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows 11, bazı cihazlarda ekran yönünü döndürmeyi destekleyebilir. Bu özellik, özellikle 2’si 1 arada cihazlar veya tabletler gibi bazı cihazlarda kullanışlı olabilir.

Ekran yönünü döndürmek, kullanıcının cihazını yatay veya dikey konuma getirmesine izin verir ve böylece kullanıcının ekranı daha iyi görebilmesini veya farklı bir kullanım durumu için cihazın konumunu değiştirmesini sağlar.

Örneğin, bir kullanıcının bir tablette bir belgeyi okurken cihazını yatay olarak kullanması, belgeyi tamamen görüntülemesine ve daha geniş bir görüntü alanına sahip olmasına olanak tanır.

Bu gibi durumlar için sizde Win 11 işletim sistemli bilgisayar, tablet cihaz kullanıyorsanız ekranın yönünü döndürmek isteyebilirsiniz. Şimdi gelelim ekran görüntüsü çevirme işleminin nasıl yapılır olarak anlatımına;

WİNDOWS 11 EKRAN YÖNÜNÜ ÇEVİRME

# Ayarlar

# Sistem

# Ekran

# Ekran Yönü ( yatay, dikey, yatay döndürülmüş, dikey döndürülmüş )

Bu şekilde ekranın yönlerini konumunu ayarlamanız mümkündür. Bu işletim sistemi üzerinden ayarlamak suretiyle yapabilirsiniz. Birde pratik olarak klavye üzerinden kısayol tuşlarını kullanarak yapabilirsiniz.

CTRL + ALT tuşları ile birlikte yön ok tuşları kullanarak ekranın yönlerini döndürebilirsiniz. Bu şekilde ofiste, evde bulunduğunuz konuma göre ekranı yerleştirerek sonrasında ekran yönünü ayarlamanız mümkündür.

Bu yazımızda Windows 11 ekran yönünü çevirme, ekran yönünü döndürme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. GPT: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL