Windows 11

Windows 11 ağ ayarları nasıl sıfırlanır

Windows 11 ağ ayarları nasıl sıfırlanır

Merhabalar, bu konumuzda Windows 11 ağ ayarları nasıl sıfırlanır, ağ ayarını sıfırlama konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi genel olarak internette yaşanan problemler, hatalar nedeniyle sıklıkla başvurulan işlemlerdir.

Eğer bilgisayarınızda internet bağlantı sorunu yaşıyorsanız o zaman ilk önce bakacağınız yer ekranın hemen sağında internet bağlantı simgesinde durumu inceleyeceksiniz.

Burada internet bağlantısında bir sorun varsa kırmızı çarpı veya bağlantının olmadığını gösteren sarı ünlem işaretlerini görebilirsiniz. İkinci bakılacak nokta ise modemin ışıklarını kontrol etmek olacaktır.

Modemde yanmayan ışıklar varsa bu bir problemin olduğunu göstermektedir. Eğer burada bir sıkıntı yoksa o zaman ağ ayarlarınızda doğru yapılanmayan ayarlar nedeniyle bağlantı hataları oluşmaktadır.

Eğer yaşanan ağ ayarları ile ilgili sorunlar varsa bu ağ ayarlarını resetlemek, sıfırlamak gerekebilir. Bizde Windows 11 işletim sistemi kullananlar için Windows 11 ağ ayarlarını sıfırlama konusunda bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

WİNDOWS 11 AĞ AYARLARI NASIL SIFIRLANIR

Tüm ağ bağdaştırıcılarını fabrika ayarına geri alma işlemi yaparak tüm ayarları silerek sıfırlayacaktır. Bu işlemi bütün ağ bağdaştırıcılarını kaldırıp yeniden yükleyecektir.

Silme işlemi sonrasında VPN, Wi-Fi parolaları, sanal anahtarınızı silecektir. Windows 11 ağ ayarları nasıl sıfırlanır konusunda bilgi verelim.

  • Windows Tuşu + I harfine birlikte basalım
  • Ayarlar
  • Ağ ve İnternet
  • Bu kısımda en altta “Ağ Sıfırlama” Butonu kullanarak sıfırlayabilirsiniz.

Yukarıda adımlarla Windows 11 ağ sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlem aynı zamanda Windows 10 işletim sistemi içinde geçerlidir.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Ağ ayarlarını sıfırlama Windows 11 işlem sistemi için nasıl yapılır, nasıl sıfırlanır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL