Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da bazı uygulamalarda arka plan gri görünüyor

36 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 uygulamalarda zemin gri renkli görünüyor, uygulamalar arka plan gri renkli çıkıyor sorunu ve bununla ilgili olarak sorunların çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara güncellemeler veya herhangi uygulama hataları nedeniyle düzgün olarak çalışmayabilmektedir. Bu nedenle bu hatalar giderilebileceğimiz çözüm yöntemlerini de bizim üretmemiz gerekmektedir.

Sizde Win10 işletim sistemi kullanıyor ve sorunlarla karşılaşıyorsanız bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. Bu konumuzda uygulama arka planlarında renklerin farklı görünmesi nedeniyle yaşanan problemi çözmeye çalışacağız.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi bazı uygulamalarda zemin, arka plan renginin gri olduğu görülmektedir. Bu problem genel olarak Google Chrome uygulaması kaynaklı olduğu görülmektedir. Şimdi bununla ilgili olarak hatanın, problemin çözümünü vermeye çalışacağız.

UYGULAMA ARKA PLAN RENGİ DÜZELTME

Burada asıl sorunun kaynağı aslında resimde de görülmese de Chrome nedeniyle bu tür problemler sebep olabilmektedir.

C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Başlat Menüsü \ Programlar’ı açın, sağ tuş ile açınız > Chrome simgesindeki özellikler > Simgeyi değiştir ve orijinal simgeyi yeniden uygulayın)

Yukarıda adımları uyguladınız da Windows 10 uygulamalarda arka plan renklerinin düzeldiğini göreceksiniz.

Bununla birlikte uygulama kısa yolunu kaldırarak yeniden bir kısa yol ataması yaparak test edebilirsiniz. Böylece gözünüzü rahatsız eden uygulama arka plan renginin gri renkten normale döndüğünü görebilirsiniz. 

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Windows 10 uygulamalar arka pla renk sorunu ve bununla ilgili olarak sorunun çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın