Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Yeni Pin Kodu Oluşturulamıyor Hatası Çözümü

258 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 yeni pin kodu oluşturma esnasında yaşanan problemler, sorunlar ve bununla ilgili olarak sorunun çözümü ile ilgili olarak yapılması gerekenleri vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda Windows 10 pin kodu sıfırlama hakkında bilgiler vermeye çalışmıştık.

Windows 10 pin kodu sıfırlamadıktan sonra yeni bir pin kodu girmeniz gerekirken sistemde yaşanan problemlerin neticesinde pin kodu oluşturamayabilirsiniz. Bunun için aşağıda nelerin yapılması gerektiğinden bahsederek sorunu çözelim.

YENİ PİN OLUŞTURAMIYORUM SORUNU

Bunun için yapılması gereken ilk adım sıklıkla kullanılan NGC dosyasının içini temizlemek olacaktır. Bu dosyaya ulaşmak için şu adımları takip edelim.

C: \ Windows \ serviceprofiles \ LocalService \ AppData \ Local \ Microsoft bu klasörün içinde NGC dosyasını göremiyorsanız gizli dosyaları gösteri etkinleştirmeniz gerekecektir.

Burada NGC klasörünün içini tamamen silerek yeni pin kodu oluşturma sorunu çözümü sağlayacağız. Bu klasörü sıfırlamak için birde şu komutu kullanabilirsiniz.

“icacls C: \ Windows \ ServiceProfiles \ LocalService \ AppData \ Local \ Microsoft \ Ngc / T / Q / C / reset”

Komutunun başında ve sonunda bulunan tırnak işaretlerini kaldırarak CMD.EXE yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu dos komutuna yapıştırarak kullanın.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda iki farklı yöntem ile NGC klasörünü temizleyerek yeniden Windows 10 pin kodu oluşturma işlemini gerçekleştiriniz.

Bu konumuzda Win10 yeni pin kodu oluşturma sorunu nasıl çözülür, nasıl çözülmüş bununla ilgili sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz.KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın