Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Uyku modu sorunu çözüm

86 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemleri ve öncesinde “uyku modu” sorunu ve bununla alakalı olarak çözüm yollarını sizlere sunacağız.

Dizüstü pc de önemli bir özellik olarak kullanabileceğiniz ve güç tasarrufu için bilgisayar kullanılmadığında mevcut ayarları koruyarak uyku moduna geçmesi oldukça enerji tasarrufu sağlayacak bataryanın bitmesini engelleyecektir.

Windows güç yönetimi sayesinde bir plan hazırlamak suretiyle bilgisayarı kullanmadıysanız uyku moduna alabilirsiniz.

Bu konumuzda uyku moduna geçmiyor sorunu ve bununla alakalı olarak sorunun çözümünü sizlere bu yazımızda paylaşacağız.

WİNDOWS 10 UYKU MODU SORUNU ÇÖZÜMÜ

Yeni işletim sistemi olan ve uyku modu Windows 10 da yaşanan sorunları çözümü diğer işletim sistemlerinde de uygulamasını yaparak çözebilirsiniz.

Bilgisayarda uyku modu nerede bulunur ilk başta bunun yerini kontrol ederek uyku modunu kontrol edelim.

Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Tercih edilen planlar sizin kullandığınız güç planıdır ve plan ayarını düzenle kısmına girerek uyku modu aktif mi kontrol ediniz.

Bilgisayarı uyku moduna geçir yazan kısmında “hiçbir zaman” veya dakikaların olduğu sekmeyi görebilirsiniz ve buradan laptop için uyku modu ayarlaması yapabilirsiniz.

Eğer burası ayarlı değilse bilgisayarı uyku modu süresini ayarlayın ve uyku modu sorunu çözümü büyük ihtimal ile bu alabilir.

Fakat uyku moduna almak için sorun yaşıyorsanız virüsler nedeniyle oluşabilen sebeplerden kaynaklıda bu hatayı alabilirsiniz. Bilgisayarınızı lisanslı bir antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın ve kontrol ediniz.

UYKU MODUNA GEÇMİYOR WİNDOWS 10

Aşağıda komutları cmd.exe komutunu yazarak sırasıyla deneyiniz. Windows + R tuşlarına basarak  çalıştır penceresine cmd yazın ve enter tuşuna basın ve aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak deneyiniz.

dism.exe/online/cleanup-image/scanhealth

dısm.exe/online/cleanup-image/restorehealth

Yukarıda komutları denemek suretiyle pc uyku moduna geçmiyor windows 10 problemini kontrol ediniz.

Yukarıda adımlarla Windows 10 uyku modu çözümü 2019 ve 2020 yılında menülerin yeri güncellemelerle değişmediği sürece aynı metotlarla deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 Uyku modu sorunu çözüm (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın