Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 kurcalamaya karşı koruma ayarı nedir

145 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 kurcalamaya karşı koruma özelliği hakkında sizlere nedir, ne işe yarar, ne demek olarak sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağız.

Windows 10 kurcalamaya karşı koruma özelliğini belki daha önceleri hiç duymadınız fakat 2019 Mayıs güncellemeleri ile kullanıma sunulan bu yeni özellik nedir? Belki de çoğumuzun haberi yoktur veya yeni y eni duymaya başlıyoruz. Bu özellik hakkına sizlere hemen konumuzu fazla uzatmadan açıklamaya geçelim.

WİNDOWS 10 KURCALAMAYA KARŞI KORUMA NE İŞE YARAR

Bilgisayar internet üzerinden, harici bellek üzerinden bulaşan virüslerin bilgisayarın ayarlarını değiştirmesini, bozmasını engelleyen yeni bir özellik olarak bizlere sunulmaktadır.

Virüslerde nedeniyle pc de dış müdahalelere karşı alınan bir önlem olarak bu özelliği kullanmanızı sürekli olarak açık olmasını tavsiye etmekteyiz.

Dışarıdan bulaşan virüsler işletim sistemine ait dosyalara zarar verebilir ve bazı Windows ayarlarına müdahale ederek değiştirmemizi önleyebilir. Dışarıdan uğrayan virüs müdahalelerinin önüne geçmek için bu yeni özelliği aktif edebilirsiniz.

WİNDOWS 10 KURCALAMAYA KARŞI KORUMA AÇMA / KAPATMA

Kısaca Windows 10 kurcalamaya karşı koruma nedir olarak bahsettiğimiz konumuzda virüsler nedeniyle sistem dosyalarında, araçlar ve özelliklere müdahale ederek değiştirilmesini önlemek olarak kullanılan “kurcalamaya karşı koruma” özelliğini aşağıda adımlarla etkinleştirerek kullanınız.

  • Windows tuşu + I harfine basarak “Ayarlar” penceresini açınız.
  • Güncelleştirme ve Güvenlik
  • Windows Güvenlik
  • Virüs ve Tehdit koruması
  • Ayarları Yönet

Yukarıda örnek resimde olduğunu “kurcalamaya karşı koruma” ayarını açık / kapalı olarak ayarlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece bu ayarları yerine getirdiğinizde “Başkalarının, önemli güvenlik özellikleri üzerinde onaysız değişiklik yapmasını engeller.

Win 10 kurcalamaya karşı koruma açmak ve kapatmak için yukarıda adımları kullanabilirsiniz. Bu özelliği açık olarak kullanmanızda fayda olduğunu bir kere daha hatırlatmakta fayda vardır.

Tavsiye Yazı; Bilgisayarcıya soru sor

Konumuz olan kurcalamaya karşı koruma Windows 10 hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın