Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 kilitli ekran resimleri nerede saklanır?

2.125 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 yeni bir işletim sistemi olmasıyla bir çok özellikler ile beraber görsel bakımdan da göz doldurmaktadır. Bunlardan benimde çok hoşuma giden kilitli ekranda spot ışığı ile bir çok duvar kağıdı’nın bir araya gelmesidir.

Windows 10 spot ışığı, yada bazıların sıklıkla kullandığı gibi arka plan resmi nerede depolanır? Bu duvar kağıdı bilgisayar’da nerede saklanır? bununla ilgili siz takipçilere kolay yoldan nasıl kayıt edilir? bunu anlatmaya çalışacağız.

Windows 10 spot ışığı duvar kağıdı kayıt etme konusunda sizler aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayara kayıt ederek masaüstü duvar kağıdı olarak Windows 7 yada bir başka alanda kayıt ederek ayarlamasını yapabilirsiniz.

Windows 10 Kilitli Ekran Duvar Kağıdı Nasıl Kayıt Edilir?

Windows 10 spot ışığı, kilitli ekran resimleri bilgisayarda nerede saklanır, depolanır ilk önce bu görüntülere, resimlere erişmek gerekiyor.

“C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy

\LocalState\Assets”

içerisinde depolanır. Bunun dışında duvar kağıtlarının saklı olduğu alana erişim yapmak için aşağıdaki komutu kullanarak kolaylıkla erişebilirsiniz.

win+r tuşlara birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve kodu bu çalıştır penceresine yapıştıralım.böylece duvar kağıdının saklı olduğu yere kolaylıkla erişeceğiz.

%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy

\LocalState\Assets

çalıştır penceresine bu kodu yapıştırın ve tamam diyerek spot ışığı duvar kağıdının saklı olan alana kolaylıkla erişiyoruz.

Windows 10 spot ışığı nasıl kayıt edilir? evet konumuzda bu adımlardan sonra şimdi yapılan işlem bu dosyaları ctrl+a tuşları ile tümünü seçiyoruz ve boş bir klasör içine kopyalama yapıyoruz.

Boş bir klasöre kopyaladıktan sonra bu klasör üzerine geliyoruz ve Shift Tuşu’na basılı tutarak faremizin sağ tuşu basıyoruz ve Komut penceresini burada aç ile yaptığımız da karşımıza dos penceresi açılacaktır. Bu dos penceresine şu komutu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.

Ren *.* *.jpg

Bu komutu yazdığınızda bu klasör içinde dosyaların uzantısı jpg ( resim formatına ) dönüşecektir. Böylece bu klasör içindeki kilitli ekran resimleri jpg formatında olacak ve istediğinizi buradan alarak arka plan olarak kullanabilirsiniz.

Windows 10 Kilitli Ekran Kağıdı Kayıt Etme?

Bu bana zor gelir bana biraz daha kolay bir yolu olsun derseniz yapmanız gereken sizler için hazırlanan bir vbs dosyası ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. VBS dosyasını bilgisayarınıza indirin ve çalıştırın masaüstünde ademocut.com klasörü içinde duvar kağıtlarını kolayla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın