Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Edge ile Tv Görüntü Aktarma

683 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft’un yeni işletim sistemi ve üzerinde fazla durduğu önem verdiği Windows 10‘da Edge sayesinde tv görüntüsünü aktarma işleminden bahsedeceğiz. Windows yeni tarayıcı Edge bir çok özelliği yanında getirmiştir. Sekmeleri ön izleme, gruplandırma, kayıt etme gibi bir çok özelliğin yanında bir blog sayfasında Edge ile Tv Görüntüsü aktarma konusundan bahsedilmiştir.

Edge ile Görüntü Aktarma ;

Windows 10 Edge özelliğinde aynı ağ üzerinde kablo kullanılmadan , kablosuz ağ yardımı ile görüntüyü kolaylıkla televizyona aktarılmaktadır. Windows 10 Insider Preview Build 10576 güncellemesi ile edge sayesinde ortam aktarma işlemini gerçekleştirilmektedir.

  • Video
  • Resim
  • Ses içerikleri

Kolaylıkla aktarma işlemini geçekleştirmektedir. Youtube’ üzerinden videoları da kolaylıkla aktarabilirsiniz. Bunun şimdi Edge üzerinden şu yolları uygulamak gerekmektedir.

Tarayıcınızda Ayarlar > Cast media to device butonu kullanıyoruz. Bu adımı etkinleştirme işletimi sonrasında youtube üzerinden izleyeceğimiz video geliyoruz sol üst köşede üç noktayı açıyoruz ve “Altyazıları cihaza aktar” seçiniz. “https://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/10/29/announcing-windows-10-insider-preview-build-10576/” adresi üzerinden daha detaylı olarak müzik, video, resim aktarma işlemini detaylı olarak konu içinde incelemesini yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın