Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 alt tarafa çıkan hava durumu simgesini kaldırma

993 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda son zamanlara Windows 10 güncellemesi ile gelen “görev çubuğundaki hava durumu simgesini kaldırma” konusunda bilgi vereceğiz.

Yeni gelen güncelleme ile sağ alt barda bulunduğunuz bölgenin hava durumunu görüntüleyebiliyorsunuz fare ile üzerine geldiğinizde ise bu durum simgesi büyük bir pencereye dönüşerek hava durumu ile birlikte haberlerinde olduğu birçok özelliği göstermektedir.

Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar mutlaka olacaktır. Görev çubuğundaki hava durumu sembolünü iptal ederek kaldırmak oldukça kolaydır.

Yeni başlayan kullanıcılar bunu ne kadar da bilemezseler de bizde bununla ilgili görev çubuğunda görünen hava durumu işaretini aşağıda adımla kaldıracağız.

HAVA DURUMU SİMGESİNİ KALDIRMA WİNDOWS 10

Windows 10 görev barı üzerinde bulunan “hava durumu göstergesi” iptal ederek aldırmak için aşağıda basit adımları gerçekleştirelim.

 

  • İlk adım hava durumunu gösteren barın üzerine faremiz< ile geliyoruz.
  • Gösterge paneli geldiğinden açılacaktır.
  • Burada faremizin sağ tuşu ile açıyoruz.
  • Haberler ve ilgi alanları ayarına girin
  • Daha sonra Kapata basınız.
  • Böylece görev çubuğunun üzerindeki barda bulunan hava durumu simgesini kapatıyoruz.

Yukarıdaki adımlarla Win 10 görev çubuğunda hava durumu göstergesini kapatmak için kullanabilirsiniz.

Birde bunu sizlere video anlatım ile nasıl yapıldığına dair bilgi verelim.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Windows 10 işletim sisteminde yeni güncellemeler ile birlikte gelen yeniliklerden biri olan hava durumu simgesini kapatmak için hangi yöntemle yapıldığına dair bilgi vermeye çalıştık.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabileceğiniz gibi tüm Windows sorunlarınız için Bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın