Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 “Ağı Unut” işlemi nasıl yapılır?

7 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda yeni işletim sistemi Windows 10 ‘da daha önceden girilmiş wifi, wireless ile bağlanmış Ağ bağlantıları nasıl kaldırılır? bunu “Ağı Unut” işlemi ile sizlere anlatmaya çalışacağız. Dizüstü Pc, ultrabook veya netbook gibi taşınabilir bilgisayarda gittiğiniz ziyaret ettiğiniz yerlerde hava alanı, cafeler vs gibi alanlarda kablosuz ağ bağlantılarını kullanmış olabilirsiniz.

Daha sonra bu ağ bağlantıları bilgisayar’da kablosuz bağlantılar kısmında göreceksiniz, eğer bu bağlantıları kullanmıyorsanız veya mevcut bağlantılarda sorun oldu veya wi-fi şifresi değiştirdiniz ama aynı ssıd bağlantı olacağı için şifre yanlış olmasına rağmen buna bağlanmaya çalışacak şifre sormadığı için hata alacaksınız , bu nedenle bu ağları kaldırma ihtiyacı olacağı için bizde önceki konularımda Windows 7 ve Windows 8 için anlattığımız konuyu tekrar Windows 10 üzerinde anlatmaya çalışacağız. 

Windows 10 Ağı Unut Nasıl Yapılır?

Windows 10 bağlantı ağını kaldırmak için aşağıdaki vereceğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır, Böylece Ağı Unut ile eski bağlantı ağlarını kaldırma işlemini gerçekleştirilecektir. 

Bilinen ağları yönet işlemi üzerinden devam edeceğimiz için sağ alt köşe ağ bağlantı simgesini açıyoruz. Ağ Ayarları ayarlarına giriyoruz. 

ağ ve internet > wi-fi > wi-fi ayarlarını yönet  bu adımları takip ediyoruz, resimde olduğu gibi kırmızı kutu içerisinde ayarları seçerek devam ediyoruz. 

bilinen ağları yönet kısmında daha önceden bu bilgisayar veya cihazlara girilmiş şifre ile bağlanmış tüm kablosuz ağları aktif veya pasif olan ağları göreceksiniz, ardından buradan kaldırmak istediğiniz ağı üzerine gelerek unut ile kaldırabilirsiniz. 

wi-fi ağı nasıl silinir?

önceki konularımızda anlattığımız gibi wi-fi ağı silme için ayrıca komut kullanabilirsiniz, bunun için cmd dos komutu ile bu işlemi yapabilmek için ;

win+r tuşlarına basıyoruz ve çalıştır penceresini açıyoruz, çalıştır penceresine cmd komutu yazarak dos komut penceresini açalım.

önceden bağlı wi-fi ağları görüntülemek için netsh wlan show profiles komutunu dos penceresine yazın ve enter tuşu ile listeleyin. 

netsh wlan delete profile name=Ağ ismi”  kaldırmak istediğiniz ağı tespit ederek bu komutla birlikte kaldırmak istediğiniz ağın adı ile birlikte yazarak eter tuşu ile kaldırabilirsiniz.

wi-fi ağ nasıl kaldırılır?

 

Arama Tags & Etiket;

ağı unut Windows 10 , windows 10 ağı unut , wi-fi ağı nasıl silinir, wi-fi ağ kaldırma, kablosuz ağ kaldırma, wireless ağı kaldırma, wireless ağ nasıl kaldırılır, ağ kaldırma, ağ silme, unut butonu, windows 10 unut , win10 unu butonu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın