Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome güncellemesi nasıl kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı savaşlarında lider konumda olan Google Chrome güncelleme nasıl yapılır? konusunda daha önceki yazılarımızı okumuş olabilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemine uyumluluk ve performans bakımından yeni gelen güncellemeler ile kendini yenileme çalışmaktadır. 

Bu güncelleme’de tarayıcıda kurulu eklentilerin yeni gelen güncellemeler ile çalışmayacağı da veya uyum sorunu çıkacağı için bazen güncellemeleri yapmayı istemeyiz. Chrome Güncellemesi Nasıl yapılır? konusu üzerinde sizlere bilgi vermiştik şimdi ise tam tersi chrome güncellemesi nasıl kapatılır? konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

chrome://help/ bu kodu tarayıcıya yapıştırdığınızda tarayıcı güncellemesini görebilir ayrıca eski bir sürüm kullanıyorsanız bunun güncellemesi yapabilirsiniz.

Ayrıca Ayarlar > Yardım > Google Chrome Hakkında adımlarını takip ettiğiniz de bu güncelleme kısmına ulaşabilirsiniz. Buraya kadar güncelleme nasıl yapılır? konusunda anlatım yaptık peki güncelleme nasıl kapatılır, bunu istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sizde yapabilirsiniz.

Chrome Güncelleme Nasıl Kapatılır?

chrome güncellemesini kapatma için sizlere bir kaç farklı yöntem ile nasıl yapılır? bununla ilgili adımları şimdi vermeye çalışacağız. otomatik güncelleme kapatmak için ;

  • win+r tuşlarına basınız ve çalıştır penceresini açıyoruz, bu çalıştır penceresine services.msc komutunu yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Google Güncelleme Hizmet ( gupdatem) servisini devre dışı bırakarak chrome güncellemesini devre dışı bırakmış olacaksınız. 

Chrome Güncellemesini Devre Dışı Bırakma ;

C:\Program Files\Google\Update\ adımlarını takip ederek update klasörü içinde bulunan Chrome Update dosyasını silebiliriz. Buda farklı bir chrome güncelleme devre dışı bırakma yöntemidir. 

Bu adımlardan birini uygulamanız halinde chrome otomatik güncellemeyi devre dışı bırakmış kapatmış olacaksınız, böylece eski sürüm kullanımı devam edecektir.

Arama Tags & Etiket;

chrome güncellemesi kapatma, chrome güncellemesi nasıl kapatılır, chrome güncellemesi devre dışı bırakma, chrome güncellemesi nasıl engellenir, chrome güncellemesi pasif etme, Windows 10, Windows 8

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome güncellemesi nasıl kapatılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. update dosyasını silmek çözüm olmuyor. 42. sürüm kullanıyorum. iş için npapi eklentisinde javanın çalışması gerekiyor. siliyom siliyom yeniden kuryom nası yapıyosa update dosyasını kendiliğinden indirip güncelliyo. kafayı kırıcam sonunda. ama win7 de bunu yapmıyo. vin 8.1 de yapıyo. anlamadım gitti.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın