Sponsorlu Bağlantılar

Wikipedi Biyografi ( özgeçmiş ) Nasıl Eklenir?

2.631 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuzda sizlerden gelen , sorulardan biride Wikipedi Biyografi nasıl yayınlanır? konusunda gelen sorudur . Bu soruda araştırmalarım üzerine yayınlama konusunda bir kaç bilgi aktarmaya çalışacağım. Özgeçmiş veya Biyografi konusunda internet’ten araştırma yaparken ünlü , tanınmış kişi , siyasi lider , şair, yazar, gazeteci vs. kişileri hakkında bilgi toplarken araştırırken wikipedi sayfasında o kişi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki Wikipedi’da özgeçmiş nasıl yayınlanır? Bununla ilgili yaptığım araştırmalarda wikipedia şu açıklamayı yazmıştır. 

Wikipedi Özgeçmiş Ekleme ;

Kaynak : “https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eablon:%C3%96zge%C3%A7mi%C5%9F” 

Wikipedi özgeçmiş ekleme ile ilgili kendinizin ekleyeceği bir kendi özgeçmişini silebileceğini söylemektedir. Biyografi eklemede bir başak kullanıcı tarafından eklenebileceği hakkında bilgi vermektedir. Eğer kendiniz ile ilgili bir tanıtım yapmak , biyografi açıklaması yapmak için bir blog sayfa veya site yapmanızı önermektedir. 

Wikipedia kurucusu Jimmy Wales‘a göre “Kendiniz hakkında yazmanız toplumsal bir gaftır” ile yola çıkarak bırakın sizi bir başkası yazsın anlayışı içindeler. 

Kendinizin , işiniz , yayınlar , başarılar , web sitesi, akrabalar bu konu içinde dahil tutulmaktadır. Bir başkasının sizin hakkında yayın yapmanızı beklemektedirler. 

Biyografi yazmak için bir şablon içinde yazılmaktadır. Belirli şablonları kullanarak bir tanıtım biyografi yazanlar , r10 üzerinde bulunduğunu’da söyleyebilirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın