Sponsorlu Bağlantılar

Wi-Fi simgesi yanıp sönüyor

91 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ilginç Windows hatalarından biri olan Wifi simgesi yanıp sönüyor sorunu ve bununla ilgili olarak sorunun çözümünü sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Windows 10 veya diğer eski sürüm işletim sistemlerinde genel olarak simgeler sağ alt çubuk barda görülmektedir. Bu barda öyle bir durum söz konusu oluyor ki!

Burada Wi-Fi simgesi devamlı yanıp sönüyor veya simge bir geliyor bir gidiyor diyebiliriz. Aslında bu sorun oldukça ilginç görünse de biz bilgisayar arasında Bug takıldı gibi terim de kullanabiliriz. Sizin de böyle ilginç bir problem, hata alıyorsanız sizler için neler yapılması gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

WİFİ SEMBOLÜ DEVAMLI YANIP SÖNÜYOR

Wifi sembolü veya simgesi gidip geliyor ise bunun birkaç nedeni olma ihtimali vardır. Bunlardan ilki Wi-Fi yönlendiricisi farklı bir ağa bağlanmaya çalışıyor olabilir. Sinyalin zayıf olduğu yerde farklı bir kablosuz ağ erişimine bağlanmak için çalışıyor olabilir.

Bunun için kablosuz ağ sinyal ikonu gidip gelebilir bunun için ağınızı tekrar kontrol ediniz ve diğer ağlara bağlı ise bunları kaldırınız ve yeniden mevcut ağınıza bağlanmayı deneyin.

Tavsiye Yazı; Adsl Modem Arıza Destek Hattı

Diğer bir sorunun nedeni düzgün yüklenmeyen ağ bağdaştırıcı sürücüsü neden olabilir. Bunun için wifi ağ kartının sürücüsünü yeniden güncelleyin. Güncelleme sonrasında büyük ölçekle bu sorun düzelecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun dışında modem kanal numarası değiştirme işlemini gerçekleştirerek kontrol edelim. Bu saydığımız adımlarla Wi-Fi sinyal işareti yanıp sönmesini çözümleyebiliriz.

Yukarıda Windows 10 işletim sistemli bilgisayarda kablosuz ağ bağlantı işareti, görev çubuğunda Wi Fi sinyali yanıp sönüyor hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın