Sponsorlu Bağlantılar

Wi-Fi araması nedir

60 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Wi-Fi araması hakkında nedir, ne işe yarar gibi akıllara ve telefonun özelliğinde denk geldiğinde araştırma yapma gereğini duymuşsunuzdur.

Telefon ile görüşebilmek, görüşme yapmak için telefonun hattının olması ve sinyallerin çekmesini gerektiğini hatırlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Eğer telefon baz istasyonlarından sinyal gelmiyor iyi sinyal almıyorsanız telefon görüşmelerini yapamayacaksınız.

Fakat yeni teknoloji ile artık telefonun çekmediği yerlerde mesela bodrum katlarda, otopark, asansör ve diğer sinyalin olmadığı alanlarda Wi-Fi araması özelliği sayesinde telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Peki Wi-Fi araması nasıl yapılır, nedir, nasıl gibi şimdi basit bir örnekle konumuzu anlatmaya geçebiliriz.

Wİ-Fİ ARAMASI NEDİR

Telefon araması yapmak için konunun başında dediğimiz gibi sinyalin olması gerekmektedir. Fakat yeni teknoloji sayesinde telefonunuz Wi-Fi ağına bağlı kaldığı sürece ve sinyalin olmadığı alanlarda Wi-Fi araması özelliğini kullanabilirsiniz.

Wi-Fi teknolojisi kullanarak yüksel ses kalitesini kullanarak bu özelliğin üzerinden telefon araması, görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için telefonun bir Wi-Fi ağına bağlı olması yeterlidir. Böylece ek ücret ödemeden bu özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu özellik için yeterli bakiyenizin, dakikalarınızın olması yeterlidir. Sadece Baz istasyonu yerine Wi-Fi ağı üzerinden kullanılacağı için ücretlendirme normal tarifeniz üzerinden işleyecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Yurtdışı aramaları için bulunduğunuz Operatörlerin Turkcell, Vodafone, Turk Telekom Yurtdışı tarifelerinizin olduğundan emin olabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Wi-Fi teknolojisine sahip bir telefon ve 4.5G kapsamında telefonunun olması yeterlidir.

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için Ayarlar > Telefon > Wi-Fi ile Arama özelliğinin açık olduğundan emin olunuz.

TAVSİYE YAZI; Adsl Modem Sorunları ve Çözümleri

Android cihazlarda genel olarak Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi Araması özelliğinin açık olması gerekmektedir. Bu özelliği açık olarak ve sinyalin olmadığı yerde Wi-Fi ağına bağlı olarak kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda Wi Fi araması özelliği nedir ve nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın