Sponsorlu Bağlantılar

WHM Terminal SSH DF komutu nedir ne işe yarar

616 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konularımızda SSH de en çok kullanılan komutlar nelerdir hakkında yazımızı yayınlamıştık. Bu konumuzda SSh DF komutu nedir nerede ve ne için kullanılır konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Linux işletim sisteminde disk kullanımı görüntülemek için kullanılan ssh df command son derece kullanışlı bir komuttur. Disk işlemleri için kullanılan DF komutu için farklı komutlar ile disk hakkında sizlere bilgi verecektir.

Bu komutla ilgili olarak kullanabileceğiniz diğer komut dizinlerini de aşağıda sizler için vererek sizde SSH terminal ile diskiniz hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

SSH DF KOMUTU

Toplam disk alanı göstermek için kullanılacak komut df –total komutudur. Bu komut ile toplam disk alanı istatistiğini vermektedir.

DF komutu yazdığınızda Linux dosya sistemlerinde kullanılabilen disk alanın göstermektedir. Bunun dışında DF –H komutu da kullanılmaktadır.

Tavsiye Yazı; SSH Nedir?

Bu konumuzda SSH DF komutu ne işe yarar konusunda Linux tabanlı sunucu kullanıyorsanız bununla ilgili olarak bilgi verecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Oldukça işe yarayan bu komut ile disk istatistiği elde edebilirsiniz. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın