Sponsorlu Bağlantılar

WHM Cpanel Hesap Silme

68 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WHM panel yönetiminden domain hesabı silme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Benim daha önceki bayi yönetimli hesabımdan bir başka hesaba transfer işlemi sonrasında kullanmadığım domain hesabıma ait kullanıcılarında aktarıldığını fark ettiğim için bu kullanıcı hesaplarını kaldırmak için WHM üzerinden işlem yapmak gerekmektedir.

Bu nedenle domain hesabına ait kullanıcı hesabını silmek için WHM panele girerek nasıl silinir bunu sizler için bu yazımızda bulabilirsiniz.

WHM PANELDEN HESAP SİLME

Bunu yapabilmek için sitenize ait domain ismini kullanarak veya sunucu hizmeti satın aldığınız yerden size verilen erişim adreslerini kullanarak giriş yapacağız.

WHM panel için whm.siteadi.com şeklinde de giriş yapılabilmektedir. Ben genellikle bunu tercih ettiğim için bu şekilde Whm panele giriş yapmaktayız.

Yukarıda örnek resimde de olduğu gibi arama kısmına İngilizce ise TERMİNATE ( Sonlandır ) veya Bir Hesabı Sonlandır kısmına giriyoruz.

Buradan kaldırmak istediğimiz domain adını seçiyoruz ve REMOVE butonu ile sonlandırıyoruz. Böyle hesabı komple kaldırmış oluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

WHM Panel üzerinden hesabı kaldırmak, silmek oldukça kolaydır. Unutmayın her silme işlemi öncesinde yedekleme yapmayı unutmayın. Doğabilecek hatalar sonrasında yedeklemelerinizi kullanabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın