WhatsApp

Whatsapp’da Silinen Mesajları Geri Yükleme

Whatsapp’da Silinen Mesajları Geri Yükleme

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Kullanıcılardan gelen mesajlardan biride “WhatsApp’da sildiğim mesajlar geri yüklenir mi” konusunda olmaktadır. Bu soruya cevap olarak aşağıda cevabı verebiliriz.

SİLİNEN MESAJLAR GERİ YÜKLEME WHATSAPP

Maalesef, WhatsApp’ta silinen mesajları geri yüklemek mümkün değildir. WhatsApp, bir mesajı silindiğinde, o mesajın tüm kopyalarını sistemlerinden kaldırır. Bu nedenle, silinen mesajlarınızı geri yükleyemezsiniz.

Ancak, WhatsApp’un yedekleme özelliği sayesinde, belirli bir tarihten önceki mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz. WhatsApp, haftada, günde bir kez otomatik olarak bir yedekleme oluşturur ve bu yedeklemeler Google Drive (Android) veya iCloud (iOS) gibi bulut depolama hizmetlerine kaydedilir.

Yedekleme işleminin nasıl yapılacağına dair adımlar aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeklemesi yolunu izleyin.

Şimdi Yedekle düğmesine dokunarak bir yedekleme oluşturun.

Bir yedekleme oluşturduktan sonra, WhatsApp kaldırılsa bile sohbet geçmişinize erişebilirsiniz.

Eğer yedekleme özelliğini kullanmamışsanız ve silinen mesajlarınızı geri yükleyemiyorsanız, maalesef geri getirme işlemi mümkün değildir.

Bu nedenle üçüncü parti yazılımlarla bu işlemin yapılacağına dair paylaşım yapanlardan uzak durmakta fayda vardır.

Bu konumuzda WhatsApp silinen mesajları geri alma konusunda sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için WhatsApp yardım ve destek hattı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. GPT: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL