Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Üzerinden Adres Tarifi Nasıl Yapılır?

2.077 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Whatsapp kullanıcıları için açık adres tarifi nasıl yapılır bunun hakkında kısa bir ipucu vermek istiyorum. Arkadaşlarınız arasında Whatsapp üzerinden mesajlaşırken bir yerde toplantılar veya bir yerin adres tarifini yapmak gereği duyula bilir. Bunun için Bu adres tarifini Whatsapp üzerinden Konum Bilgisi yollayarak karşı tarafa adres tarifinde buluna bilirsiniz. Şimdi Bu iş nasıl olacak ?

* Adres Tarifi için hangi kişiye gönderecek iseniz Sohbetler >> Mesaj Penceresi açıyoruz.

whatsapp konum paylaşma-1

Kırmızı Kare içerisinde ” Konum Paylaş ” yazan kısma dokunuyoruz. Daha sonra diğer adres tariflerin olduğu pencere açılacaktır.

whatsapp konum paylaşma-2

 

Yukarıda size yakın olan merkezleri göreceksiniz örnek veriyorum ev , market , petrol veya elinizde tam bulunduğunuz yeri işaretleyerek yolluyorsunuz.

whatsapp konum paylaşma-3

 

Şimdi yukarıda adres bilgilerini karşı tarafa gönderdiniz . Peki bu kişi adresi nasıl alacak yolunu bulacak ? Bunun için mesaj ile gelen adres konum bilgileri üzerine bir kere dokunuyor.

whatsapp konum paylaşma-4

 

Konum Bilgisine Bir dokunduğunda karşısına bir pencere açılacak burada ” Yol Tarifleri ” yazan yere dokunduğunuzda sizi harita yönlendirecek ve buradan yol tarifini almış olacaktır. Böylece bir arkadaşına adres tarif ederken Navigasyon üzerinden yol tarifini yaparak kolayca kişinin yolunu bulmasını sağlayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın