Sponsorlu Bağlantılar

whatsapp konum ayarı nasıl yapılır?

2.450 views
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlarda olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan Whatsapp’da bazı ayarları yaparak kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Whatsapp ne kadar anlık mesajlaşma, sesli arama, görüntülü arama ve yeni gelen özellikler ile de dosya, belge gönderme işlemini yapabileceğiniz gibi en iyi navigasyon adres tarif etme içinde kullanacağımız bir uygulamadır. Whatsapp konum atma özelliği sayesinde bulunduğunuz lokal adresi en iyi şekilde adres tarif ederek konum gönderdiğiniz kişiye adresi kolaylıkla tarif edebilirsiniz.

Whatsapp konum atma özelliğini kullanabilmek için whatsapp konum ayarlarını en iyi şekilde yerine getirmek gerektiğini de söyleyelim.

Whatsapp Konum Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda arka planda çalışan konumlar genelde telefonların şarjını çabuk tüketmektedir. Bunların en başında yer bildirimi için kullandığınız swarm ve arka planda konumu kullanan uygulamalar şarjı bitirmeleri nedeniyle bu ayarları sadece “Uygulama Kullanıldığında” şeklinde ayarlamanız gerekecektir.

Fakat whatsapp konum ayarları bu ayarın sürekli olarak kullanılmasında fayda vardır. Whatsapp konum ayarı nasıl yapılır? bunun için iphone telefon için anlatmaya çalışacağız.

Ayarlar > WhatsApp > Konum > “Her zaman” yani sürekli açık olmasına dikkat ediniz. Android telefonlarda konum ayarları için  Ayarlar > Güvenlik ve Konum >Konum >  üzerinden konum ayarlarını açabilirsiniz. Böylece whatsapp konum ayarını yaparak en iyi şekilde kullanımını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın