Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp dolandırıcılığı

55 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WhatsApp dolandırıcılığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasıyla dolandırıcılarda bu teknolojiye ayak uydurarak kendilerini geliştirmektedir.

Dolandırıcılık işlerini artık WhatsApp üzerinde kendilerini aşarak yalanlarıyla kullanıcıları tuzağa çekebilmektedir. Dolandırıcılar genel olarak VoIP numarası satın alarak bu işi yapmaktadır ( farklı işler için kullanılır ), fakat WhatsApp bu tür numaralara izin vermemektedir.

Dolandırıcılar geçerli bir numara bulduktan sonra tuzaklarını kurmaya başlarlar. Bu iş nasıl başlıyor her an size bir mesaj gelerek işe başlıyorlar.

Sizi tanıyamadım siz kimsiniz, seni telefon rehberinde buldum diyerek işe başlayarak sizin güveninizi sağlamaya çalışıyorlar.

Ardından güzel bir bayan fotoğrafı atarak kötü emelli ağlarına düşürmeye çalışmaktadır. Bu klasik bir yöntem olsa da günümüzde hala geçerliliğini sağlamaktadır.

Adınızı, mesleğinizi yaşınızı ve basit ayrıntıları sorarlar ve sizi bol iltifatlar ederek iyi hissetmenizi sağlamaktadır. Ardından sosyal ağlara sizi çekerek sizin hakkınızda bilgi toplayarak işe başlıyorlar. Sizin veya bir yakın kişinizin resmini üzerine oynayarak şantaj yapamaya çalışıyorlar para verseniz de bu işi bitirmiyorlar daha fazla para koparmak için.

Eğer bir bayan kimliğiyle sizi kandırıyorlarsa sizden buluşmak için veya farklı emeller için para koparmaya çalışıyorlar. Böylece WhatsApp dolandırıcılığı bu işi şekilde işlemektedir.

Bu nedenle bu tür WhatsApp üzerinden gelen mesajlara itibar etmeyin gerektiğinde WhatsApp üzerinden şikâyet ederek geri bildirim yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın