Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp “Canlı Konum” Paylaşımı Nedir / Nasıl Yapılır?

5.637 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda WhatsApp canlı konum nedir? canlı konum nasıl paylaşılır? bununla ilgili bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Bir nevi takip cihazlarında olduğu gibi siz nereye giderseniz konumuz sizin müddet verdiğiniz sürece konumunuzu paylaştığınız kişi konumu görebilecektir.

WhatsApp Canlı Konum Nedir?

Araç takip cihazlarında takip cihazının gönderdiği sinyallerden takip arayüzünde arabanızın nerede olduğunu görebilirsiniz, WhatsApp‘da bundan özenmiş gibi artık canlı konum paylaşımı özelliği ile bu özelliği kullanmanızı sağlayacaktır. 

Bu özelliği okula gönderdiğiniz çocuklarınızı takip etmek için veya patronların elemanlarını takip etmesi için kullanabileceği bir özellik olarak kullanabilirsiniz. Canlı konum ile siz 15 dakika, 1 saat, 8 saat süre ile anlık konumu paylaşabilirsiniz. 

WhatsApp Canlı Konum Nasıl Paylaşılır?

Canlı konum veya anlık konum nasıl paylaşılır? Bunu WhatsApp konum paylaşma adımı üzerinden yapacağız. Bunun için konum atacağınız kişi için bir sohbet penceresi açıyoruz. 

+ işaretine basıyoruz ve “Konum” paylaşıma basıyoruz. “Mevcut Konumu Paylaş” butonu basıyoruz. Burada karşı taraf sizin lokal konumuzu ne kadar takip edeceğini siz belirleyeceksiniz.

WhatsApp Canlı Konum süresi 15 dakika , 1 saat ve 8 saat zamanlamasını belirleyin ve gönder butonu ile karşı tarafa canlı konumu atabilirsiniz. Bu süre ile konumu paylaştığınız kişi bu zaman zarfında sizi an ve an takip edebilecektir. 

Eğer canlı konum yayını kesmek, paylaşımı durdurmak isterseniz konum üzerinde “Paylaşmayı Durdur” üzerine bir kere basarsanız aktif olan canlı paylaşımı durdurmuş olursunuz. Canlı paylaşım atmayı bu şekilde sonlandırmış olursunuz. Bunu konum attığınız kişide durdurabilir.

Arama Tags & Etiket ;

whatsapp canlı konum paylaşımı, whatsapp canlı konu atma, whatsapp canlı konum nasıl atılır, whatsapp anlık konum, whatsapp konum ile takip etme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WhatsApp “Canlı Konum” Paylaşımı Nedir / Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Tamamen haneye tecavüz insanlar birbirlerine güvenmiyor ise hayatlarından cikarsinlar boş insanların can sıkıntısı oyuncağı sadece üstüne alınan alınsın bir yönetici olarak uygun bulmuyorum

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın