Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp bildirimleri titreşimle alma

613 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında whatsapp bildirimlerini titreşimle almak konusunda bu özellik nasıl kullanılır bunu anlatmaya çalışacağız.

Bu özelliği genelde kullanıcılar telefonu titreşime alarak kullanmayı tercih edebilirler ama whatsapp kendi içinde bulunan bu özellik sayesinde artık telefonun zil sesi açık olsa bile whatsapp titreşim özelliği sayesinde gelen mesaj bildirimlerini, arama bildirimleri bile titreşim ile alabilirsiniz.

Bulunduğunuz ortamda müsait değilseniz, telefonu titreşime almak suretiyle gelen tüm çağrıları, telefona gelen bildirimlerin sesini kapatarak sadece titreşimden haberiniz olabilir.

Fakat sürekli whatsapp kullanıyor ve titreşim özelliğini kullanmak istiyorsanız o zaman bizde whatsapp titreşim özelliğini nasıl kullanacaksınız bunu anlatacağız.

WHATAPP BİLDİRİMLERİ İÇİN TİTREŞİMİ AÇMA

Kullandığınız Android işletim sistemli telefonlar, ios işletim sistemli iphone cihazlarda bu özelliği kullanabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz.

İOS

  • Ayarlar
  • Bildirimler
  • Uygulama içi Bildirimler
  • Sesler & Titreşim

Yukarıda bu ayarlardan sadece titreşim kısmını aktif edip, ses kısmını kapattığınız da whatsapp bildirimleri titreşimli olarak alacaksınız. Bu anlattığımız iphone telefonlar için uygulamasıydı.

Android işletim sistemli olan ve en çok piyasada samsung, lg, asus, htc ve diğer modeller için ise menü değişmektedir ama uygulama yöntemli aynıdır.

ANDROİD

  • Ayarlar
  • Bildirimler
  • Titreşim
  • Varsayılan olarak ayarlayın

Bu şekilde ise android cihazlarda telefonu ayarlayabilirsiniz. Böylece Whatsapp bildirimleri titreşimle alma konusunda yukarıda telefonun modeline göre ayarlayabilirsiniz.

Müsait olmayan ortamlarda, sürekli whatsapp üzerinden iletişim sağlıyor ve bildirimlerden rahatsız olmak istemiyor veya rahatsız etmek istemiyorsanız titreşim ile bildirimleri devreye alabilir açabilirsiniz.

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından tarafımıza sorabilir ya da diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfamızdan tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın